TimeCloud

płatności i rozliczenia, informatyka i programowanie, e-commerce, aplikacje, produktywność
ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
Finansowanie:
inkubator
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

TimeCloud to innowacyjny system informatyczny mający na celu poprawę wydajności pracy w firmach i organizacjach.

Czym jest Wasz projekt?

TimeCloud to innowacyjny system informatyczny mający na celu poprawę wydajności pracy w firmach i organizacjach. Działanie takie możliwe jest dzięki zastosowaniu takich funkcji jak:

  • analiza czasu pracy pracowników wykorzystujących komputer i automatyzacja rozliczeń kadrowych;
  • badanie komunikacji i ekranu komputerów pracowników;
  • obliczanie współczynnika wydajności pracy;
  • zastosowanie innowacyjnego algorytmu;
  • raportowanie TimeCloud to produkt przeznaczony dla firm i organizacji, których przedmiot działalności związany jest z wykorzystaniem komputera w pracy.

Jaki problem rozwiązujecie?

TimeCloud rozwiązuje coraz powszechniejszy problem cyberslackingu czyli wykorzystania komputera w pracy do celów prywatnych. Z badań przeprowadzonych przez firmę TimePlanet - autora systemu TimeCloud wynika, że pracownicy ponad 30% czasu pracy przy komputerze poświęcają takim działaniom jak przeglądanie portalów społecznościowych, czytanie prywatnej korespondencji, przeglądanie serwisów informacyjnych itp. Dzięki zastosowaniu systemu TimeCloud efektywność pracy wzrasta do poziomu 90%

Do kogo kierujecie swój projekt?

Innowacyjność aplikacji TimeCloud polega również na tym, że jest to system kierowany zarówno do pracodawców jak i pracowników. Pracodawcy zyskują możliwość kontrolowania poczynań pracowników z dowolnego miejsca na świecie, gdzie możliwy jest dostęp do internetu. Można również w dowolnym momencie wrócić do działań pracownika przykładowo sprzed miesiąca. Pracownicy natomiast zyskują możliwość wykazania się dodatkowym czasem pracy czy też postępami w realizacji projektu. TimeCloud umożliwi pracownikom generowanie raportów oraz ułatwi rozliczenie pracy zdalnej, np. wykonywanej w domu.

Kto stoi za projektem?

Właścicielem marki TimeCloud jest firma TimePlanet sp. z o,o, a autorzy projektu to grupa ludzi, która odpowiada również za realizację kilku innych bardzo znaczących projektów, takich jak jedna z największych w Polsce platform transakcyjnych do zakup biletów na wydarzenia muzyczne czy też systemu informatycznego do zarządzania pracami rady miejskiej w jednostkach samorządu terytorialnego. Realizacją projektu nie byłaby również możliwa bez współudziału inkubatora e-biznesu - firmy TechnoBoard sp. z o.o.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt zakończył właśnie stosunkowo długotrwały i intensywny etap przygotowania systemu TimeCloud do sprzedaży. Miło nam poinformować, że w dniu 05.09. można już oficjalnie zakupić aplikację za pośrednictwem naszej strony internetowej - www.timecloud.pl. Oczywiście produkt można testować za darmo przez okres 14 dni tak, aby w pełni zapoznać się z jego funkcjonalnością. Trudno jeszcze w tej chwili mówić o wynikach, ale już w pierwszym dniu sprzedaży zainteresowanie naszym produktem bardzo miło nas zaskoczyło.

Jakie są plany rozwoju?

Oczywiście system będzie stale się rozwijał. Już w tym momencie mamy gotowy plan aktualizacji systemu na kolejny rok. Zależy nam jednak, aby nasi klienci mieli możliwość zaznajomienia się z funkcjonalnością naszego produktu, a wraz z upływem czasu będziemy "wypuszczać" kolejne aktualizację. Mogę tylko zdradzić, że część tych aktualizacji zapewni funkcjonalność, która jest do tej pory niedostępna na naszym rynku. Jesteśmy również otwarci na wszelkie opinie użytkowników aplikacji i kolejne aktualizacje uzależniamy również od zapotrzebowania rynku.

Startupy

Dodaj startup