TraceCoin.com

płatności i rozliczenia, biznes i finanse, aplikacje
ul.Kunickiego 57/2, 54-616 Wrocław
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
reklama
Udostępnij:

TraceCoin to skuteczne antidotum na chaos w Twoim portfelu. Serwis ułatwia śledzenie pożyczek między znajomymi oraz kontrolę wydatków osobistych.

Czym jest Wasz projekt?

TraceCoin to skuteczne antidotum na chaos w Twoim portfelu. Serwis ułatwia śledzenie pożyczek między znajomymi oraz kontrolę wydatków osobistych. Aplikacja, dzięki mobilnej kontroli z telefonów Android i iPhone, dostępna jest z każdego miejsca gdzie pojawiają się Wasze wydatki i rozliczenia. W sytuacji braku dostępu do sieci, opcja Offline pozwoli na rejestracje wszystkich wydatków, które trafią do systemu po odzyskaniu połączenia. Dla tych którzy cierpią na deficyt czasu, TraceCoin umożliwia rejestrację i logowanie przy wykorzystaniu Facebook, Gmail lub wersji mobilnych. Inne ciekawe funkcje dostępne na TraceCoin.com.

Jaki problem rozwiązujecie?

Naszą Inspiracją do stworzenia serwisu, były codzienne, realne sytuacje związane z wzajemnymi rozliczeniami miedzy znajomymi, np. w pracy, na uczelni, na imprezie... Różne miejsca, natomiast problem ten sam:

  • Jeden rachunek, wiele osób - kto ma zapłacić, jak rozliczyć?
  • Chwilowy brak gotówki - pożyczka dla znajomego.
  • Brak odpowiednich nominałów w portfelu.

Rozwiązanie: Prowadzenie na TraceCoin otwartego rachunku pomiędzy znajomymi osobami i rozliczanie się po dłuższym okresie (np. raz na kwartał). Dlatego nasz serwis to nie tylko pragmatyczna technologia, ale również nowa filozofia zarządzania portfelem osobistym. Oszczędzamy czas (na zwroty w gotówce lub przelewy) oraz zmniejszamy poziom stresu przy rozliczeniach.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Do wszystkich tych, którzy spotykają w codziennych sprawach problemy opisane powyżej

Kto stoi za projektem?

Autorami zamieszania są: Krzysztof Pniak, odpowiadający za implementację systemu (wykształcenie informatyczne), oraz Michał Olko odpowiadający za rozwój (wykształcenie ekonomiczne).

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Pierwsza wersja portalu oficjalnie wystartowała w maju. Aktualnie krok po kroku budujemy społeczność użytkowników TraceCoin (do tej pory kilkaset osób korzysta z aplikacji) oraz grupę partnerów, z którymi chcemy promować wspólne inicjatywy.

Jakie są plany rozwoju?

Planujemy wzbogacić serwis o kilka dodatkowych funkcji (analiza wydatków, szczegółowe statystyki) oraz wprowadzić nowy kontent na stronie głównej (Misja, Co nowego, animacja..) W przyszłości planujemy uruchomić wersję TraceCoin for Business - dla mikro i małych przedsiębiorców, którzy dzięki aplikacji będą mogli zarządzać wydatkami i rozliczeniami z partnerami biznesowymi.

Startupy

Dodaj startup