Ventureflirt

społeczność
http://ventureflirt.com/
Finansowanie:
inkubator
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Ventureflirt jest aplikacją społecznościową. Łączy dwa światy - start-upów i inwestorów. Są to światy zupełnie inne, ale jeden nie mógłby istnieć bez drugiego. Po pobraniu dedykowanego zaproszenia, platforma umożliwia dopasowanie obu tych stron do siebie. Udostępnia także narzędzia, które znacznie usprawniają wymianę informacji między start-upem a inwestorem. A dzięki temu obie strony mają więcej czasu, by po prostu działać.

Jaki problem rozwiązujecie?

W świecie start-upów dużym wyzwaniem jest znalezienie odpowiedniego inwestora. Obie strony powinny do siebie pasować - dobre chęci nie wystarczą. Inwestorzy rozszerzając swoje portfolio działają w określonej branży lub wręcz przeciwnie - szukają nowych możliwości. Dzięki Ventureflirt każdy start-up powinien znaleźć inwestora „szytego na miarę” i na odwrót.

Do kogo kierujecie swój projekt?

To start-up dla… start-upów! I inwestorów oczywiście. Chcemy usprawnić obustronną komunikację i oferować start-upom narzędzia do tworzenia prezentacji dotyczących ich pomysłów na biznes, tak by mogli w przejrzysty sposób przekazać inwestorom swoją ideę (i ich nią zarazić). Chcemy postawić też na narzędzie, które pozwoli sprawdzić założycielom start-upu, ile czasu inwestor przeglądał ich prezentację. Dodatkowo uruchomimy również możliwość wgrywania na platformę dokumentów. Na Ventureflirt każdy start-up będzie mógł zaprezentować swoje wyniki.

Kto stoi za projektem?

Ventureflirt rozwija się pod skrzydłami zespołu punk internet. Team prowadzi inkubator z własnym kapitałem. Co-founderem i twarzą projektu jest Piotr Strychalski, który w codziennej pracy łączy swoją wiedzę na temat branży internetowej z zamiłowaniem do sceny start-upowej.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Właśnie wystartowaliśmy z landing page dostępnym w języku polskim i angielskim. Powoli rozkręcamy nasz fan page na Facebooku https://www.facebook.com/ventureflirt. Trwają prace nad pełną wersją Ventureflirt. Efekty chcielibyśmy zaprezentować w drugim kwartale 2015 roku.

Jakie są plany rozwoju?

Platforma Ventureflirt przeznaczona jest głównie na rynki Europy Zachodniej - czyli nie tylko tam, gdzie prężnie rozwija się branża start-upowa, ale i w miejscach, gdzie znajdziemy inwestorów. Póki co Polska ma w tym obszarze wiele do zrobienia. Oczywiście z Ventureflirt korzystać będzie mógł każdy, kto otrzyma zaproszenie. Platforma będzie docelowo dostępna w angielskiej wersji językowej.

Startupy

Dodaj startup