Video2Career

kariera i rekrutacja
video2career.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
freemium
Udostępnij:

http://video2career.pl

Czym jest Wasz projekt?

Video2Career stanowi bazę CV w formie video nagrań i jest poświęcony wszystkim osobom, które chcą się wyróżnić na rynku pracy. W czasach gdy na jedno stanowisko aplikuje nawet kilkaset osób, a większość papierowych CV wygląda tak samo, prawdopodobnie nasza aplikacja nawet nie zostanie przeczytana. Serwis stwarza możliwość bezpośredniego kontaktu pracodawcy z kandydatem. Osoby poszukujące pracę znajdą aktualne oferty, mogą przeczytać rady w jaki sposób nagrać video CV oraz śledzić informacje dotyczące rynku pracy.

Jaki problem rozwiązujecie?

Najważniejsza funkcja serwisu to dołączenie do społeczności osób poszukujących zatrudnienie, które dzięki swej osobowości i kreatywności mają szansę wyróżnić się, a tym samym przebić na rynku pracy. Portal został zaprojektowany w taki sposób, by ułatwić pracodawcy wyszukiwanie potencjalnego pracownika. By korzystać z serwisu wystarczy się zarejestrować i dodać swoje video CV. Video2Career to także ogrom możliwości dla pracodawcy, który spośród gąszczu przesłanych aplikacji może bliżej i szybciej poznać osobę, która złożyła aplikację, niż pozostałe osoby aplikujące z papierowym CV.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt kierujemy do osób poszukujących pracy jak i tych, które chcą zmienić obecną. W szczególności gdy praca, o którą się starają stwarza przestrzeń ku temu, by takie nagranie stworzyć, np. wykazać się pod względem kreatywności lub gdy b. istotna jest dykcja czy prezencja. Projekt stanowi gotową bazę video aplikacji, która może okazać się przydatna podczas poszukiwań pracownika.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoi Studenckie Stowarzyszenie Aktywizacji „Go Do IT” (w organizacji; godoit.pl), których członkowie należą do różnych uczelni w Polsce. Zespół tworzą studenci i absolwenci informatyki (głównie programiści i koderzy), psychologii, filologii różnych języków, ale również osoby, które pracowały w branży HR. Organizacja jest non profit i ma na celu zachęcić ludzi do wychodzenia poza utarte schematy oraz spróbowania czegoś nowego, co pozwoli rozwinąć się na ścieżce kariery zawodowej, czym z całą pewnością jest idea Video2Career.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Prace programistyczne nad projektem zostały ukończone i serwis jest gotowy do użytkowania. Jednak wierzymy, że liczba ta zostanie co najmniej pięciokrotnie zwiększona, gdy zaczniemy szerzej promować serwis niż poza grono studenckie.

Jakie są plany rozwoju?

Planujemy poszerzyć funkcjonalność serwisu o możliwość nagrywania video CV bezpośrednio ze strony, a także poszerzyć opcje związane z ogłoszeniami o pracę, by formularze zawierały jak najwięcej informacji dla potencjalnych kandydatów. Dodatkowo w przyszłości planujemy nawiązać współpracę z osobami zajmującymi się brandingiem oraz autoprezentacją w sieci, których zadaniem będzie udzielanie w tym zakresie pomocy użytkownikom portalu. Chcemy, by video CV stało się czym zupełnie powszechnym i szeroko stosowanym, a w najbliższym czasie za cel stawiamy sobie promocję serwisu na skalą ogólnopolską.

Startupy

Dodaj startup