Weemto

rozrywka, gry, edukacja
https://www.weemto.com/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, usługi premium, reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Weemto.com to quiz internetowy, który za główny cel stawia sobie dostarczenie świetnej rozrywki na spotkaniach ze znajomymi. Quiz pozwala na wspólną zabawę osób, które są w jednym pokoju i chcą sprawdzić swoją wiedzę oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek. Aplikacja Weemto.com łączy w sobie najlepsze cechy gier, w które grał w domu chyba każdy, np. Monopol, gry karciane, kalambury oraz wygodę gier komputerowych, wykorzystujących udogodnienia, które udostępniają np. smartfony, laptopy i SmartTV. Uczestnicy quizu podczas rundy odpowiadają na 20 pytań. Do każdego pytania podawane są trzy możliwe odpowiedzi - z czego tylko jedna jest poprawna. Zwycięzcą rundy zostaje osoba, która udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi. 

Jaki problem rozwiązujecie?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas posiada smartfona oraz laptopa bądź komputer. Stąd pomysł aby stworzyć grę, która pozwoli wykorzystać te urządzenia do świetnej zabawy. Uczestnicy mogą wykorzystać do zabawy to z czym najprawdopodobniej się nie rozstają - telefon/smartfon/tablet oraz laptop (np. podłączony do telewizora). Aplikacja, w odróżnieniu do innych, zachęca do gry podczas “fizycznej obecności” w jednym pokoju, a nie tylko “na odległość”. Dzięki temu zamiast grać w samotności, można się świetnie bawić i cieszyć obecnością i rozmową ze znajomymi, rodziną i przyjaciółmi. Wspólna gra jest o wiele ciekawsza i przyjemniejsza. Quiz można rozpocząć szybko i umożliwić świetną zabawę wszystkim osobom, które się z nami spotkały. 

Do kogo kierujecie swój projekt?

Weemto.com zapewnia dobrą zabawę dla dzieci, dorosłych jak i starszych. Każdy kto potrafi korzystać z Internetu będzie w stanie skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez Weemto.com Osoby, które nie “boją” się wykorzystać w pełni możliwości swoich smartfonów będą również mogły organizować wieloosobową, wspólną zabawę.

Kto stoi za projektem?

Aktualnie pracują nad nim dwie osoby, które mają spore doświadczenie w tworzeniu aplikacji internetowych - pomysłodawcy projektu. Damian Sromek - programista PHP, który podczas wielu lat pracy miał zaszczyt pełnić również rolę lidera zespołu, architekta oprogramowania i rozwiązań oraz Scrum Mastera. Zajmuje się Weemto.com od A do Z. Agata Malec-Sromek - frontend developer, która ma doświadczenie z tworzeniem grafiki, HTML/CSS oraz JavaScript. Szkoleniowiec i właściciel firmy www.PixelStar.pl, która orgranizuje szkolenia z programowania - głównie dla kobiet. Prowadzi Facebookowy fan-page: IT Dziewczyno (facebook.com/itdziewczyno) oraz orgranizuje warszawskie spotkania “Woman in Technology” (facebook.com/WiTPoland) W Weemto.com odpowiedzialna za warstwę wizualną (grafika, HTML/CSS, JavaScript). Damian Sromek i Agata Malec-Sromek wspólnie wyznaczają kierunek rozwoju Weemto.com. 

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Weemto.com jest jeszcze świeżym i dynamicznie rozwijanym projektem. Konkretne prace nad projektem rozpoczęły się w kwietniu 2015 r. Aktualnie dostępna jest już pierwsza wersja aplikacji, która walczy o pozyskanie kolejnych użytkowników oraz ich opinii.

Jakie są plany rozwoju?

Aby umożliwić jeszcze przyjemniejszą i łatwiejszą zabawę planujemy wydanie aplikacji natywnych na telefony z Androidem i iOSem, dodanie pytań “obrazkowych”, udostępnienie możliwości zgłaszania pytań do poprawki, dodanie możliwości oceniania pytań, udostępnienie poziomów pytań (łatwe i trudne), ranking graczy i atrakcyjniejsze GUI i lepszy UX.

Startupy

Dodaj startup