Czym jest Wasz projekt?
Windu CMS to system zarządzania treścią, umożliwiający proste i efektywne tworzenie oraz administrowanie stronami WWW. Skierowany jest zarówno do agencji interaktywnych jak i webmasterów niewielkich firm, chcących dotrzeć do swoich klientów za pośrednictwem internetu.
Jaki problem rozwiązujecie?
Windu początkowo było narzędziem, które miało ułatwić nam codzienną pracę nad tworzeniem stron internetowych. Żaden z obecnych na rynku CMSów nie spełniał do końca naszych oczekiwań – za każdym razem czegoś brakowało, coś przeszkadzało, utrudniało pracę. Dlatego w Windu postawiliśmy na szybkość działania, intuicyjność, ergonomię. Staraliśmy się stworzyć system przyjazny użytkownikowi, wygodny, niewymagający skomplikowanej instalacji i zaawansowanej wiedzy programistycznej.
Do kogo kierujecie swój projekt?
Windu CMS powstało głównie z myślą o małych i średnich agencjach interaktywnych, a także amatorach tworzących swoje prywatne strony internetowe. W tym momencie główną grupę użytkowników stanowią osoby posiadające już doświadczenie w budowaniu stron www lub zaczynające dopiero swoją przygodę z webdeveloperką, ale posiadające minimalną wiedzę z tej kategorii. W przygotowaniu jest już wersja SaaS z kreatorem stron, która nie wymaga ani umiejętności programistycznych, ani instalacji.
Kto stoi za projektem?
Obecnie zespół tworzy pięć osób: główny programista, grafik i autor Windu, Adam Czajkowski; Krzysztof Ruszczyński – PHP developer; Anna Karcz, specjalistka od marketingu; Sebastian Miecielica, zapewniający wsparcie użytkowników na forum oraz Robert Wdowiak, specjalista SEO.
Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?
Windu CMS w wersji do instalacji jest obecnie w pełni funkcjonalne, powstało na nim kilka tysięcy stron internetowych. Ciągle pracujemy nad dodatkowymi opcjami, rozszerzającymi podstawowe funkcjonalności systemu – sugestie użytkowników i testerów są naprawdę nieocenione podczas wdrażania kolejnych dodatków. Z ciekawszych rzeczy Windu posiada narzędzia do zarządzania banerami, tworzenia sond, zarządzania SEO, zarządzania mailingami, wbudowane serwery plików oraz obrazków a także system zabezpieczający przed atakami DDoS.
Jakie są plany rozwoju?
Jeszcze w tym roku pojawi się wspomniana już wcześniej wersja Windu na przeglądarki zawierająca kreator stron. Przygotowujemy się również do wejścia na rynki zagraniczne. Na bieżąco staramy się też odpowiadać na zapotrzebowanie użytkowników – co kilka tygodni pojawia się nowe narzędzie lub rozszerzenie istniejącej już funkcjonalności.