Wirtualny Trener

sport, zdrowie i uroda, rozrywka, moda i uroda, lifestyle, społeczność, aplikacje
wirtualny-trener.pl
Finansowanie:
dotacja z UE, inwestor prywatny, własne
Model biznesowy:
abonament, reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Nasz projekt to wirtualny-trener.pl, kompleksowy serwis internetowy, w którym odnaleźć można min.: diety, treningi, ćwiczenia, opis sprzętu fitness, wizualizacje 3D, wizytówki klubów fitness, trenerów, dietetyków oraz bazę wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Serwis Wirtualny Trener powstał w odpowiedzi na zainteresowanie zdrowym stylem życia oraz indywidualnie dopasowanymi dietami i treningami. Stworzyliśmy Inteligentny System Ekspercki, który generuje konkretną dietę i trening w oparciu o uzyskane szczegółowe dane. Ponadto kontroluje on na bieżąco efekty, skutecznie motywuje do osiągnięcia podjętych celów oraz aktualizuje trening i dietę w oparciu o postępy. Jest to pierwszy tak innowacyjny system dietetyczno-treningowy, który profesjonalnie pomaga w zadbaniu o zdrowie i sprawność fizyczną. Oferujemy naszym Użytkownikom: listy zakupów, dostęp 24h, kontrolę postępów, wizualizacje 3D, analizę wyników, proste przepisy kulinarne, porady dietetyczne, treningowe. Na serwisie dostępna jest także baza szczegółowo opisanych ćwiczeń i sprzętu fitness, Katalog Branżowy Fitness będący bazą wizytówek trenerów, dietetyków i klubów fitness.

Jaki problem rozwiązujecie?

Głównym problemem jaki rozwiązujemy za pomocą portalu jest otyłość wśród społeczeństwa oraz zaszczepienie u ludzi nawyku zdrowego trybu życia. Nasz portal jest bazą wiedzy na temat zdrowego odżywiania, prawidłowego wykonywania ćwiczeń, suplementów, sprzętu itp. Wykupując u nas abonament użytkownik zyskuje wsparcie i motywacje do kontynuowania podjętego wyzwania. Zdrowiej jest wartością sama w sobie, aby je zachować należy o siebie dbać, nasz portal pokazuje jak to zrobić krok po kroku.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Portal jest skierowany do wszystkich osób pełnoletnich, które zamierzają zacząć zdrowy styl życia, u nas znajdą wiedzę i skuteczne wsparcie. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet, osób starszych, jak i studentów, tak naprawdę wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie.

Kto stoi za projektem?

Grupa pasjonatów zdrowego stylu życia, którzy uwielbiają sport, zdrowe, nieprzetworzone jedzenie oraz wszystko co się wiąże z dziedziną fitness.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Etap budowy portalu został pozytywnie zakończony, z czego jesteśmy szczególnie dumni. Ze względu na fakt, że nasz projekt jest zautomatyzowany, cały czas uzupełniamy bazę diet oraz treningów, aby zadowolić naszych użytkowników. Portal działa od przeszło 3 lat, mamy coraz więcej użytkowników. Niestety wszystkie posiadane środki finansowe pochłonęła sama budowa portalu. Nie podjęliśmy działań marketingowych z powodu braku funduszy.

Jakie są plany rozwoju?

Kolejnym etapem rozwoju dla naszego portalu są szeroko zakrojone działania marketingowe. Ponadto branża fitness daje ogromne możliwości, dlatego myślimy już poważnie nad rozszerzeniem portalu o własne odżywki czy catering dietetyczny.

Startupy

Dodaj startup