Wpudle.pl

e-commerce
http://wpudle.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, usługi premium
Udostępnij:

Wpudle.pl to magazyn, ale nie tylko. Stworzyliśmy innowacyjny system, który pozwala klientom przechowywać rzeczy, z których na co dzień nie korzystają, a jednocześnie chcą mieć do nich stały dostęp. Jesteśmy firmą, która świadczy kompleksową usługę kuriersko-magazynową.

Czym jest Wasz projekt?

Wpudle.pl to magazyn, ale nie tylko. Stworzyliśmy innowacyjny system, który pozwala klientom przechowywać rzeczy, z których na co dzień nie korzystają, a jednocześnie chcą mieć do nich stały dostęp. Jesteśmy firmą, która świadczy kompleksową usługę kuriersko-magazynową. Cały proces można opisać następująco: klient zleca nam zapotrzebowanie na przechowanie swoich przedmiotów, dostarczamy zamówione kartony do domu klienta, a następnie zapakowane i odpowiednio zabezpieczone przewozimy do naszego magazynu. Odwozimy kartony gdy pojawi się potrzeba zwrotu przechowywanych rzeczy

Jaki problem rozwiązujecie?

Wpudle.pl to innowacyjna, zaprojektowana od podstaw usługa przechowywania rzeczy w zewnętrznym magazynie, działająca jako alternatywa dla komórek lokatorskich, piwnic lub tradycyjnych magazynów typu self-storage. Nasi klienci nie muszą martwić się w jaki sposób dostarczyć i odebrać rzeczy z magazynu, nie ponoszą kosztów związanych z wynajmowaniem powierzchni, której nie używają oraz mają zapewnione pełne bezpieczeństwo przechowywanego mienia. Nasze rozwiązanie jest dostępne dla każdego, niezależnie od ilości posiadanych przedmiotów oraz czasu ich przechowywania.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Usługa adresowana jest do osób w różnym wieku i z różnych środowisk. Główną grupą docelowa są mieszkańcy aglomeracji miejskich, czyli osoby posiadające lub wynajmujące małe mieszkania i szukające sposobu, aby zyskać w nich więcej przestrzeni (rzadko używane sprzęty kuchenne, stare notatki, dokumenty, bombki świąteczne), kolekcjonerzy, którzy nie mają już miejsca na przechowywanie swych kolekcji (płyty CD, książki, niskowartościowe zbiory ), osoby, które chcą przechować rzeczy sezonowo (sprzęt sportowy, ubrania, narty) czy osoby remontujące mieszkanie

Kto stoi za projektem?

Zespół tworzy grupa osób od lat związana z logistyką i z procesami operacyjnymi zachodzącymi w działach związanych z magazynowaniem i dystrybucja towarów. Marcin Kućmierz - skuteczny Manager z bogatym doświadczeniem w realizacji projektów w obszarach logistyki i produkcji w międzynarodowych korporacji. (Frito-Lay, Fiege) oraz Paweł Dąbrowski - doświadczony Manager od lat związany z działami operacyjnymi w międzynarodowych korporacjach. (Michelin, Pepsico)

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Wpudle.pl jest obecnie w fazie uruchomienia. Aplikacja webowa została przetestowana i uruchomiona. Aktualnie trwa promocja serwisu i budowanie świadomości istnienia takiej usługi dla mieszkańców Warszawy.

Jakie są plany rozwoju?

Z uwagi na innowacyjne podejście do kwestii przechowywania, plan rozwoju jest silnie związany z przyszłą reakcją rynku na ofertę. W początkowym okresie usługa będzie dostępna w zachodniej części Warszawy. Tutaj w pierwszej kolejności jest prowadzona akcja promocyjna. W zależności od potrzeb klientów, oferta będzie na bieżąco modyfikowana (rodzaj dostępnych kartonów, dodatkowe funkcjonalności i usługi komplementarne.). Strona www będzie zbierała informacje o regionach, z których pojawi się zainteresowanie usługą i będzie to podstawą do rozszerzenia jej o kolejne obszary kraju.

Startupy

Dodaj startup