Wytlumacz.pl

edukacja
http://wytlumacz.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
reklama
Udostępnij:

Wytlumacz.pl jest aplikacją webową umożliwiającą wspólną naukę oraz rozwiązywanie problemów w grupie - z wykorzystaniem Internetu.

Czym jest Wasz projekt?

Wytlumacz.pl jest aplikacją webową umożliwiającą wspólną naukę oraz rozwiązywanie problemów w grupie - z wykorzystaniem Internetu. Serwis udostępnia użytkownikom rodzaj wirtualnej klasy, wraz z zestawem narzędzi takimi jak: tablica, chat, video wraz z komunikacją głosową oraz prosty system wymiany plików.

Jaki problem rozwiązujecie?

Nasze narzędzie jest nie zastąpione kiedy przychodzi potrzeba na szybko wytłumaczenia czegoś przez internet. Brak potrzeby instalacji oraz dostęp do wirtualnej klasy za pośrednictwem dwóch kliknięć są najmocniejszymi atutami naszej aplikacji.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nasz projekt kierujemy do wszystkich studentów, uczniów i korepetytorów.

Kto stoi za projektem?

Projekt jest rozwinięciem koncepcji opracowanej na potrzeby pracy inżynierskiej dwóch osób i wykorzystuje zaawansowane technologie m.in. komunikacji socketowej oraz streamingu video/voip. Dzięki zastosowaniu m.in. Adobe Flash cała obsługa ogranicza się praktycznie tylko do uruchomienia przeglądarki Internetowej. Aktualnie na rynku polskim to jedyna tego typu aplikacja.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt w aktualnym stadium rozwoju oferuje jedynie narzędzie do zdalnych korepetycji. Napływa do nas wiele maili z miłymi słowami. Potwierdzeniem świetnego "usability" może być fakt, że projekt trafił na stronę główną serwisu wykop.pl

Jakie są plany rozwoju?

Jako twórca wytlumacz.pl chciałbym zbudować wokół tego narzędzia swoisty rynek usług, zaczynając od e-learningu. Przy odpowiedniej bazie użytkowników istniała by możliwość znalezienia np. korepetytora z dowolnego przedmiotu (np. matematyki, fizyki itd.) i wykupienia czasu/lekcji u takiej osoby. Serwis pośredniczyłby w wyszukaniu odpowiedniego kandydata jak i realizacji zobowiązań finansowych uczeń – korepetytor (pobierając przy tym prowizję).

Startupy

Dodaj startup