youCreo

grafika i design, marketing i reklama, e-commerce, aplikacje
www.youcreo.com
Finansowanie:
dotacja z UE, inwestor prywatny
Model biznesowy:
pośrednictwo, freemium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Prostym i intuicyjnym narzędziem do tworzenia oraz składu druku online. Aplikacja aktualnie integrowana jest z drukarniami, tak aby bezpośrednio z aplikacji można było zamówić również wydruk (wybierając najbliższą, najtańszą lub najszybszą drukarnią). Użytkownicy mogą tworzyć projekty od zera lub korzystać z gotowych szablonów. Z aplikacją zintegrowana jest również baza profesjonalnych, modyfikowalnych ilustracji, zdjęć. Aplikacja umożliwia projektowanie materiałów na potrzeby Internetu np. promocji, reklamy na Facebook.

Jaki problem rozwiązujecie?

Aktualnie tworzenie profesjonalnych materiałów do druku zarezerwowane jest dla zawodowców - agencji reklamowych, grafików, ilustratorów. Wymaga to posiadania dostępu i opanowania umiejętności posługiwania się skomplikowanymi aplikacjami graficznymi, np. Quark, Indesign itp. Użytkownik końcowy (instytucje, restauracje, kluby, małe i średnie firmy) ponoszą dziś wysokie koszty przygotowania projektu. Często są one barierą nie do przejścia i powodem rezygnacji z wydania wersji drukowanych. Instytucje, małe i średnie firmy nie potrafią, również korzystać z photobanków, przez co często wchodzą w posiadanie zdjęć/grafik z internetu naruszając prawa autorskie. Wiele druków potrzebnych jest na już, bo np. są targi. Szukanie i zlecanie pracy grafikom często nie mieści się w limitach czasowych.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Naszymi partnerami są firmy poligraficzne, jest ich w Polsce ok 10 000, a w Europie ponad 120 000. Chcemy współpracować z najlepszymi, tak by klientom youCreo oferować druki z najwyższej półki. Naszymi klientami w pierwszej kolejności są małe i średnie firmy (restauracje, puby, gabinety kosmetyczne,...), instytucje oraz organizacje pozarządowe.

Kto stoi za projektem?

Darek Kowalski (CEO), Adrian Jakubowicz - odpowiedzialny za sprzedaż, Łukasz Firlej - Backend Developer, Artur Kreft - Frontend Developer, Patrycja Kowalska - Illustrator/Designer.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Aktualnie integrujemy naszą aplikację z jedną z największych drukarni w Europie. Już dziś można tworzyć projekty na potrzeby Internetu oraz pobierać plik do druku, który można wysłać do dowolnej drukarni.

Jakie są plany rozwoju?

Skupiamy się na optymalizacji aplikacji oraz wdrożeniu nowego interface. Do końca roku 2016 chcemy wdrożyć kolejne ułatwiające użytkownikom funkcjonalności. Rozmawiamy z inwestorami, mamy ambitne plany. Naszym celem jest stworzenie najlepszej aplikacji na Świecie do składu druku :)

Startupy

Dodaj startup