Zapłacę za pracę

kariera i rekrutacja
www.zaplacezaprace.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Zaplacezaprace.pl to serwis przeznaczony dla osób mających problemy ze znalezieniem pracy i dla osób które są wstanie zaoferować pomoc tym ludziom. Pomysł a także idea serwisu zrodziła się podczas zbierania informacji i materiałów dla innego naszego projektu.

Branża: kariera i rekrutacja

Finansowanie: własne

Model biznesowy: inny

Adres: www.zaplacezaprace.pl

 

 

1. Czym jest Wasz projekt?

Zaplacezaprace.pl to serwis przeznaczony dla osób mających problemy ze znalezieniem pracy i dla osób, które są wstanie zaoferować pomoc tym ludziom. Pomysł a także idea serwisu zrodziła się podczas zbierania informacji i materiałów dla innego naszego projektu. Czytając blogi, artykuły o tematyce pracy i bezrobocia, natknęliśmy się na ogromne ilości komentarzy, w których ludzie proponowali wynagrodzenie za znalezienie im pracy (z pominięciem agencji). Problem polegał na tym, że artykuły i blogi były mocno rozproszone po całym internecie, dlatego też potencjalni odbiorcy mają problem ze zlokalizowaniem takich ofert. Dlatego pomyśleliśmy, aby stworzyć serwis w którym ludzie będą mieli możliwość wstawiania swoich propozycji i dzięki centralizacji będą one łatwiejsze do odnalezienie przez potencjalnych odbiorców.

2. Jaki problem rozwiązujecie?

Serwis jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie radzą sobie ze znalezieniem pracy a są w stanie zaoferować wynagrodzenie za pomoc w tym zakresie. Centralizacja ofert spowoduje, że taka forma szukania pracy będzie skuteczniejsza niż umieszczanie swoich ofert pod artykułami, wpisami z blogów które będą ginęły w gąszczu dyskusji. Zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze czasy są ciężkie i pewnym osobom nie jest łatwo znaleźć pracę. Skoro te osoby są gotowe zapłacić komuś za pomoc, to czemu nie dać im tej możliwości? Przy okazji chcieliśmy zwrócić uwagę społeczności na występujący problem bezrobocia, który coraz bardziej się pogłębia.

3. Do kogo kierujecie swój projekt?

Do ludzi szukających pracy lub chcących ją zmienić, a nie radzących sobie z tym tematem lub nieposiadających odpowiednich informacji i siły przebicia. Nie każdy jest rekinem biznesu, pewnym sytuacjom czasami po prostu trzeba pomóc.

4. Kto stoi za projektem?

Czterech zawodowców: trzech programistów i grafik.

5. Na jakim etapie jest projekt?

Serwis jest w wersji beta. Gotowy do użycia. Projekt dopiero wystartował więc nie możemy się pochwalić większymi wynikami.

6. Jakie są plany rozwoju?

Sam serwis posiada dość duży potencjał jeśli chodzi o możliwości rozwoju. Obecnie czekamy na feedback ze strony userów, jednak idea ofert wynagrodzenia za znalezienie pracy to tylko początek. W przyszłości planujemy dodać możliwość dodawania ofert dla innych krajów, a także skupić się na części dla pracodawcy. Chcielibyśmy, aby serwis głównie/również oferował możliwość umieszczania ofert o wynagrodzenia za polecenia pracowników na dane stanowiska, a także stworzyć bezpieczny system przebiegu tych transakcji.

Startupy

Dodaj startup