Zdrowegeny

zdrowie i uroda
zdrowegeny.pl
Finansowanie:
fundusz, inwestor prywatny
Model biznesowy:
pośrednictwo
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Projekt Zdrowegeny.pl stanowi internetową poradnię genetyczną a jednocześnie platformę przeznaczoną do realizacji badań genetycznych. System zamówień online umożliwia bezproblemowe zlecanie badania, które realizowane jest przez autoryzowane laboratorium. Materiał genetyczny pobierany jest od klienta w systemie wysyłkowym, dzięki specjalnemu zestawowi, który jest udostępniany klientowi. Wyniki badań rejestrowane są w serwisie internetowym i udostępniane są klientom.

Jaki problem rozwiązujecie?

Projekt ma za zadanie promocję profilaktyki chorób genetycznych w naszym kraju, która obecnie stoi na niskim poziomie w porównaniu z krajami Europy Zachodniej. Celem serwisu zdrowegeny.pl jest szerzenie wiedzy na temat badań genetycznych budowanie świadomości społeczeństwa związanej z zaletami wczesnej diagnozy niebezpiecznych chorób. System rejestracji i realizacji badań, a także udostępniania ich wyników rozwiązuję problem wciąż jeszcze utrudnionego dostępu do badań genetycznych w Polsce.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt skierowany jest do całego społeczeństwa. Osobom, które nie są jeszcze świadome zagrożeń płynących z chorób genetycznych, a także nie wiedzą jak skutecznie takie zagrożenie obniżyć serwis proponuje ogromną dawkę rzetelnej wiedzy. Artykuły publikowane na stronie zdrowegeny.pl mają charakter nie tylko informacyjny i edukacyjny, ale również poradnikowy. Osobom, które są już nastawione na ochronę zdrowia opartą na profilaktyce projekt umożliwia wykonanie stosownych badań genetycznych w sposób łatwy i przejrzysty.

Kto stoi za projektem?

Projekt jest finansowany przez fundusz technologiczny MCI.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Platforma internetowa została już wdrożona i jest gotowa, aby przyjmować zlecenia na badania. Obecnie prowadzone są działania marketingowe i z zakresu PR. Trwają również intensywne prace nad poszerzaniem treści poradnikowych.

Jakie są plany rozwoju?

Kolejnym etapem rozwoju będzie poszerzanie wachlarza dostępnych badań w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauki. W planach jest również rozwój w kierunku medycyny spersonalizowanej.

Startupy

Dodaj startup