Statek Piratów przypłynie do Poznania

statek piratow przyplynie do poznania
Udostępnij:
Poznań czeka prawdziwa inwazja Piratów. Wszystko za sprawą Startup Pirates – stworzonego przez Portugalczyków wydarzenia, które w tym roku po raz pierwszy zagości w Poznaniu. Piracki statek zacumuje w poznańskim porcie już 22 września.

Poznań czeka prawdziwa inwazja Piratów. Wszystko za sprawą Startup Pirates – stworzonego przez Portugalczyków wydarzenia, które w tym roku po raz pierwszy zagości w Poznaniu. Piracki statek zacumuje w poznańskim porcie już 22 września. W ciągu siedmiu dni kandydaci na Piratów zdobędą wiedzę z zakresu marketingu, finansów, zarządzania i prognozowania trendów.

Piraci będą w Poznaniu od 22 do 29 września. W tym czasie po raz pierwszy w Polsce zorganizują wydarzenie, w ramach projektu, który cieszy się na świecie coraz większą popularnością – Poznań Startup Pirates. Co to takiego? Nie jest to organizacja, nie projekt czy też działanie non profitowe. Twórcy określają to jako ruch, którego celem jest szerzenie idei przedsiębiorczości. Wiek, płeć, zainteresowania czy miejsce zamieszkania nie stanowią żadnego ograniczenia dla tych, którzy chcą założyć firmę i w ten sposób zmieniać świat. – mówi Arkadiusz Hajduk, współtwórca Huge Thing, który jest inicjatorem organizacji Startup Pirates w Polsce.- Dlaczego Poznań? Miasto ma wieloletnie tradycje przedsiębiorcze. Nietrudno spotkać w nim osoby, które planują funkcjonować w biznesie lub już to robią. Ten przedsiębiorczy klimat stwarza idealne warunki do realizacji założeń startupowych piratów. – odpowiada.

W celu dobrego połączenia wiedzy akademickiej z wiedzą praktyczną zaprojektowano siedmiodniowy cykl warsztatów. Podczas nich specjaliści z kraju i zagranicy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą. Już niedługo na stronie www.poznan.startuppirates.org zaczną się pojawiać nazwiska pierwszych mentorów.

Co należy zrobić aby wziąć udział w wydarzeniu? Przede wszystkim napisać, dlaczego chcemy przyłączyć się do społeczności piratów. Warto dodać również trochę informacji na temat tego czym się zajmujemy na co dzień i co robimy w wolnych chwilach. Wszystkie osoby, które pomyślnie przejdą weryfikację otrzymają możliwość zakupu biletów umożliwiających udział w warsztatach.

W ramach Startup Pirates podobne wydarzenia odbędą się wkrótce w Chinach, Portugalii, Hiszpanii, Słowacji oraz Holandii. Poznań Startup Pirates to pierwsze takie wydarzenie w Polsce, drugie w Europie Środkowej (warsztaty w Bratysławie rozpoczną się już 11 sierpnia).

źródło: informacja prasowa