StethoMe zajął drugie miejsce w konkursie FEMH ​Voice Data Challenge

Dodane: 27.11.2018

Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Poznański producent inteligentnego stetoskopu elektronicznego StethoMe pokonał 108 zespołów z całego świata i zajął drugie miejsce w konkursie FEMH Voice Data Challenge.

zdjęcie: facebook.com/StethoMe

 

StethoMe to poznański producent inteligentnego stetoskopu elektronicznego, dzięki któremu rodzice mogą samodzielnie badać drogi oddechowe swoich pociech oraz uzyskiwać wyniki badania za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Przedstawiciele startupu tłumaczą, że ich urządzenie zostanie w przyszłości zintegrowany z algorytmami sztucznej inteligencji, dzięki czemu stetoskop samodzielnie oceni o czym świadczą dźwięki słyszane w płucach. Na początku br. StethoMe pozyskało 2 miliony dolarów na dalszy rozwój.

Przez ostatnie kilka miesięcy twórcy StethoME zmagali się z wyzwaniami stawianymi przez organizatorów konkursu FEMH Voice Data Challenge. Głównym zadaniem było rozpoznawanie, czy na strunach głosowych danej osoby występują zmiany patologiczne oraz jakiego rodzaju jest to patologia.

22 listopada br. odbył się finał konkursu, w którym to polski startup zajął drugie miejsce. Twórcy StethoMe pokonali 108 pozostałych zespołów z całego świata, wyprzedzając m.in. uniwersytety znajdujące się w światowej czołówce w dziedzinie medycyny klinicznej.

Pierwsze miejsce zajął zespół TCSSPNLP z Indii.