Steve Wozniak nauczy programowania. Właśnie ruszył z kursami online

Dodane: 16.10.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Steve Wozniak, który razem ze Stevem Jobsem uruchomił Apple w 1976 roku, rusza z nowym projektem. Tym razem zajmie się edukacją i za pośrednictwem Woz U nauczy studentów programowania. Chce, aby łatwiej im było na rynku pracy.

Na zdjęciu: Steve Wozniak, twórca Woz U | fot. woz-u.com

Kursy online i stacjonarne lekcje

– Ludzie często obawiają się wybrać karierę w branży technologicznej, bo sądzą, że sobie nie poradzą. Wierzę jednak, że dadzą radę i chce im pokazać jak to zrobić – mówi Steve Wozniak, współzałożyciel Apple Computer i twórca „światowej klasy cyfrowego instytutu” Woz U. Dodaje, że celem nowo powstałego przedsięwzięcia jest edukacja, która ma zapewnić pracownikom ze Stanów Zjednoczonych niezbędne umiejętności do podjęcia pracy na wysokopłatnych stanowiskach związanych między innymi z programowaniem. 

Firma szkoleniowa Steve’a Wozniak’a wystartowała w miniony piątek i zgodnie z zapowiedzią jej twórcy, oprócz kursów online będzie oferować także kursy stacjonarne w 30 amerykańskich miastach i krajach na całym świecie. Na razie w jej ofercie znajdziemy zajęcia z programowania i wsparcia technologicznego, ale z czasem baza szkoleń ma zostać powiększona o kursy z analizy danych, aplikacji mobilnych i cyberbezpieczeństwa.  

Kreator CV

Poza programami nauczania Woz U pozwoli użytkownikom na założenie profilu, dzięki któremu absolwenci kursów będą mogli stworzyć CV oraz chwalić się publicznie ukończonymi zajęciami, zdanymi testami i zdobytymi umiejętnościami. Celem tego wszystkiego jest zdobycie gruntownej wiedzy i pokazanie się przed potencjalnym pracodawcom jako właściwy kandydat na wolne stanowisko w branży technologicznej.

– Przez całe życie budowałem, rozwijałem i tworzyłem lepszy świat za pomocą technologii i przy tym zawsze szanowałem edukację. Nadszedł więc czas na Woz U, a to dopiero początek – mówi Steve Wozniak. Na razie jednak nie znamy ceny kursów, ale ta ma być uzależniona od programu nauczania i ilości powtórek, przez które przejdzie student. Niemniej Woz U nie jest jedyną firmą szkoleniową, która uczy programowania.

Google i Udacity

Na rynku mam do dyspozycji między innymi Udemy. Niedawno też Google i platforma Udacity ogłosiły, że przeszkolą przyszłych programistów. Zapowiedziały wówczas, że rozdadzą 60 tys. bezpłatnych kursów z tworzenia stron internetowych i aplikacji mobilnych na Androida osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z informatyką i zawodowcom. Nabór do programu zakończył się wczoraj, 15 października.

– Mam nadzieję, że ta inicjatywa pomoże stypendystom zdobyć umiejętności potrzebne do zdobycia pracy lub przyśpieszy ich karierę – mówi Matt Brittin z Google. Tak było w przypadku Ildiko Fekete z Węgier. Jakiś czas temu przeprowadziła się do małego miasta, żeby tam wychować rodzinę i podjąć pracę jako nauczycielka literatury. Ale na początku tego roku zgłosiła się i ukończyła kurs z Androida. W efekcie, stworzyła aplikację Greenfeet i teraz planuje pracować jako programista-freelancer.