Sto milionów zarejestrowanych użytkowników. Bezkonkurencyjna popularność Top Eleven wśród gier futbolowych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Nordeus, producent gry Top Eleven, popularnego menedżera piłkarskiego na urządzenia mobilne, poinformowali dziś o odnotowaniu ponad 100 milionów zarejestrowanych użytkowników swojego tytułu. Oznacza to, że Top Eleven jest najpopularniejszą sportową grą mobilną na świecie.

O skali popularności gry, której twarzą jest Jose Mourinho, menedżer klubu Chelsea FC, świadczy ilość zarejestrowanych graczy, która odpowiadałaby ludności 13. co do wielkości kraju na świecie.

Każdego miesiąca w Top Eleven gra ponad 10 milionów osób, zaś 4 miliony graczy* loguje się do gry codziennie, by zarządzać własnym klubem futbolowym, konkurować z innymi graczami w rozgrywkach ligowych, towarzyskich i mistrzostwach. Każdemu z nich przyświeca ten sam cel: zwiększyć prestiż swojego klubu sportowego i wspiąć się na szczyty menedżerskiego świata.

Sama gra polega na prowadzeniu takiej polityki menadżerskiej, której rezultatem będzie stworzenie drużyny mającej przewagę nad rywalami. Są to zarówno decyzje długofalowe, jak np. zakupy graczy do danego sezonu, wybór i utrzymanie stadionu, jak doraźne polegające np. na ustaleniu składu jedenastki na dany mecz. Poza orientacją w specyfice sportowej, konieczna jest także umiejętność dobrego inwestowania i generowania przychodów wirtualnych zysków, a także budowanie morale zespołu. Umiejętności te bez wątpienia przydać się mogą także w rzeczywistym świecie.

Twórca gry, serbska firma Nordeus, świętuje piątą rocznicę swojego istnienia. Firma konsekwentnie stawia na rozwój, stając się ostatecznie jednym z największych deweloperów gier zatrudniając ponad 170 ludzi w 5 różnych krajach.

Kluczowe dane dotyczące gry:

  • Top Eleven to międzynarodowa gra, popularna wśród pasjonatów piłki nożnej
  • Top Eleven jest jednym z pierwszych tytułów pozwalających na prowadzenie rozgrywki na wielu platformach. Gracze mogą przełączać się między urządzeniami płynnie kontynuując prowadzoną kampanię.

Informacje o grze Top Evelen 2015:

Gra Top Eleven miała swoją premierę w 2010 roku, a od tego czasu stała się najpopularniejszą grą sportową na świecie. Twórcą gry jest Nordeus, nagradzany deweloper gier z Belgradu (Serbia). Oficjalnym ambasadorem Top Eleven 2015 jest José Mourinho. Grę można pobrać bezpłatnie ze sklepów Apple Store i Google Play Store. 

* Dane z AppStats dotyczące liczby codziennych aktywnych użytkowników w serwisie Facebook.

fot. pixabay.com