Stokrotka łączy siły z Inbalance: więcej stacji ładowania elektryków w małych miejscowościach

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Stokrotka łączy siły z Inbalance: więcej stacji ładowania elektryków w małych miejscowościach

Udostępnij:

Sieć sklepów Stokrotka i Inbalance grid podpisały umowę na uruchomienie 276 nowych punktów ładowania. Sstacje już wkrótce pojawią się w 114 lokalizacjach w Polsce, także w mniejszych miejscowościach, z zerową infrastrukturą tego typu.

W ramach podpisanej umowy partnerskiej, Inbalance grid – litewski dostawca inteligentnych rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych – zainstaluje przy sklepach Stokrotka 276 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Połowa z nich dostępna będzie jeszcze w tym roku, m.in. w Lublinie, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi oraz w mniejszych miastach i miejscowościach, które aktualnie posiadają zerową infrastrukturę ładowania elektryków.

– Nasze unikalne rozwiązania w zakresie równoważenia mocy oparte na chmurze oraz płynna integracja z systemami zarządzania budynkiem i wewnętrznymi systemami biznesowymi zapewniają korzyści zarówno dla naszych partnerów, jak i klientów końcowych. Ponadto nasz projekt jest zorientowany na skalowalność, więc bez problemu dostosuje się do rozwoju rynku w przyszłości – mówi Simonas Stankus, prezes Inbalance grid.

Założona w 2019 roku firma obecnie udostępnia ponad 800 publicznych i prywatnych punktów ładowania w krajach bałtyckich.

– Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli wspierać właścicieli pojazdów elektrycznych i inspirować tych, którzy dopiero rozważają poruszanie się takim autem. Już wkrótce przy Stokrotkach powstaną wygodne i łatwe w obsłudze stacje, zintegrowane z popularnymi aplikacjami do ładowania. Nasi klienci zyskają możliwość komfortowego połączenia zakupów w naszych sklepach z ładowaniem pojazdu – mówi Daria Raganowicz, menadżer ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

Czytaj także: