Stołeczny car sharing – już na Dworcu Centralnym i Lotnisku Chopina

Dodane: 02.02.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Sprawne poruszanie się po mieście w komfortowych warunkach i przystępnej cenie? Ta idea przyświeca twórcom stołecznego car sharingu - 4Mobility. Firma, jako pierwsza w Warszawie i jedna z pierwszych w Polsce, wprowadziła innowacyjną sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów.

fot. materiały prasowe

Auto dostępne na minuty, które zarezerwować i uruchomić można za pomocą aplikacji mobilnej nie jest wizją przyszłości – to realna i zyskującą coraz większą popularność usługa. To co wyróżnia 4Mobility to także szybki i prosty dostęp do współdzielonych aut – bazy wynajmu zlokalizowane są przy najpopularniejszych węzłach komunikacyjnych i w najważniejszych punktach biznesowych stolicy. Do 30 lokalizacji, w których można skorzystać z car sharingu w Warszawie, właśnie dołączyło Lotnisko Chopina oraz Dworzec Centralny.

– Efektywna mobilność to jedna z kluczowych potrzeb mieszkańców dużych aglomeracji, w tym oczywiście Warszawy. W stolicy w 2016 roku było zarejestrowanych prawie 1,5 miliona pojazdów! Car sharingu jest więc niekwestionowaną przyszłością – prognozuje się bowiem, że do końca 2020 roku w całej Europie będzie z niego korzystać 15 milionów użytkowników. Współdzielenie aut w formule car sharingu powinno być proste, intuicyjne, atrakcyjne kosztowo oraz – co najważniejsze – usługa musi być łatwo dostępna. W związku z tym stale uruchamiamy nowe punkty, z których można odebrać auto i jechać z 4Mobility. Już teraz jesteśmy dostępni w ponad 30 lokalizacjach, w tym przy ośmiu stacjach metra (Świętokrzyska, Politechnika, Wilanowska, Służew, Ursynów, Imielin, Natolin i Kabaty), a od niedawna także przy Lotnisku Chopina – mówi Paweł Błaszczak, CEO 4Mobility.

4Mobility, początkowo dedykowane tylko użytkownikom biznesowym, od listopada 2016 roku jest dostępne także dla użytkowników prywatnych. Innowacyjny charakter usługi, która oparta jest głównie na aplikacji mobilnej oraz wysoki komfort użytkowania – we flocie 4Mobility jeżdżą bowiem samochody marki BMW i MINI, sprawiły, że szybko podbiła ona serca Warszawiaków. Firma zapowiada ambitne plany do końca 2017 roku  – rozważa m.in. uruchomienie łącznie 50 samoobsługowych punktów wypożyczania samochodów, z których użytkownicy będą mogli wypożyczać jedno z 200 dostępnych aut.

– 4Mobility to także doskonały sposób na przedłużenie podróżowania – atrakcyjny z punktu widzenia osób przyjeżdżających do stolicy, np. pociągiem. Jedna z nowych baz zlokalizowana jest tuż przy Dworcu Centralnym. Samochód zarezerwować można praktycznie od ręki, lub jeszcze w trakcie podróży pociągiem. Bez zbędnych formalności, oczekiwania na taksówkę, czy sprawdzania rozkładu jazdy komunikacji miejskiej – mamy nowoczesne auto praktycznie na wyciągnięcie ręki. A jeśli dodatkowo planujemy załatwienie kilku spraw na mieście – 4Mobility car sharing będzie rozwiązaniem najbardziej komfortowym i dużo tańszym niż np. wspomniane taksówki. Strefa Płatnego Parkowania dla naszych użytkowników na terenie całej Warszawy jest dostępna za darmo. Co więcej, na terenie Śródmieścia samochód można oddać praktycznie wszędzie – bez dodatkowych kosztów. To znaczne ułatwienie dla użytkowników“ – dodaje Tomasz Krawczyk, Business Development Manager.

Obecność przy centrach biznesowych, stacjach metra, dworcach kolejowych i autobusowych to kolejny ważny etap w rozwoju firmy, znacznie zwiększający dostępność usługi dla Warszawiaków. Już niedługo do tych aktualnie dostępnych dołączą kolejne lokalizacje. Wszystko po to, aby usługa stanowiła naturalne uzupełnienie i usprawnienie mobilności użytkowników 4Mobility.