Storytel ma już ponad milion abonentów

Dodane: 14.08.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Oferta Storytel, platformy umożliwiającej streaming audiobooków i ebooków, nieustannie się poszerza. Liczba użytkowników wzrastała przez cały okres letni, aby 12 sierpnia ustanowić nowy kamień milowy w działalności firmy, ponad milionowi płatnych subskrybentów. Od początku roku baza abonentów Storytel wzrosła o ponad 200 000 klientów. Storytel działa już na 17 rynkach na całym świecie.
Storytel powstał w 2005 roku. Dwa lata przed tym, jak iPhone zmienił sposób, w jaki ludzie myślą o swoim telefonie, założyciele Storytel, Jonas Tellander i Jon Hauksson, mieli wizję, łączącą zarówno treści jak i technologię, które miały stać się decydujące i zrewolucjonizować przesyłanie strumieniowe historii w formie audio bezpośrednio do konsumentów za pośrednictwem sieci komórkowej.

Koncepcja streamingu powstała w trudnych czasach. W 2009 roku globalny kryzys finansowy rzucił cień na cały świat. Tego roku Storytel miał 2000 subskrybentów i sprzedaż na poziomie 4 milionów szwedzkich koron. W tym samym roku dyrektor generalny Jonas Tellander chwycił się ostatniej deski ratunku i przedstawił swoją koncepcję w telewizji w czasie największej oglądalności, przed szwedzką widownią oraz jury złożonym z aniołów biznesu, w szwedzkim programie telewizyjnym o nazwie „Draknästet” (eng. „Dragon’s Den”).

Dziś Storytel jest największą platformą przesyłania strumieniowego książek audio i e-booków w północnej Europie o łącznej liczbie ponad 300 000 tytułów. Firma działa na 17 rynkach na całym świecie. Jej główna siedziba znajduje się w Sztokholmie. W Polsce Storytel działa już czwarty rok. Wśród ostatnich produkcji warto wymienić m.in. serię audiobooków o Sherlocku Holmsie w niezwykłej interpretacji Borysa Szyca, utrzymane w klimacie noir kryminały Raymonda Chandlera czytane przez Przemysława Bluszcza czy produkcję Storytel Original „Terror”, czyli serial audio autorstwa Maxa Czornyja.

  • 2005: Jonas Tellander i Jon Hauksson zakładają serwis z audiobookami Bokilur, który później przekształca się w Storytel.
  • 2009: Światowy kryzys finansowy wstrząsa światem. Jonas Tellander, dyrektor generalny Storytel, bierze udział w szwedzkim programie „Draknästet”, zdobywa finansowanie i zapewnia firmie możliwość kontynuowania i prężnego rozwoju jej działalności.
  • 2011: Na rynku pojawia się pierwsza książka audio wyprodukowana przez Storytel.
  • 2016: W lutym Storytel pojawia się na polskim rynku. W Szwecji Storytel przejmuje Norstedts, drugą co do wielkości grupę wydawniczą. Przejmuje też duńskiego konkurenta w dziedzinie audiobooków, Mofibo.
  • 2017: Storytel przejmuje People’s Press, czwartego co do wielkości wydawcę w Danii.
  • 2018: Storytel wprowadza tablet Storytel Reader. Firma koncentruje się na ekspansji międzynarodowej i wchodzi na sześć nowych rynków. Jest też notowana na giełdzie NASDAQ First North. Wprowadzono usługę abonamentu rodzinnego.
  • 2019: W styczniu Storytel nabywa Ztory, aplikację oferującą usługę subskrypcji gazet i czasopism. Storytel jest teraz dostępne w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Niemczech, Rosji, Holandii, Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Turcji, Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bułgarii, Singapurze i Meksyku. Kolejne premiery rynkowe planowane są na rok 2019; w Brazylii i Korei Południowej zostały już ogłoszone.
  • 12 sierpnia 2019: Storytel osiąga nowy kamień milowy: milion abonentów.
icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem