Striiv – grywalizacja dla sportowców

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Turn the world into your gym – takim hasłem reklamuje się opisywana przez nas aplikacja. Striiv poprawi naszą aktywność fizyczną, zmierzy ją i policzy ile kalorii dzięki niej spalilismy. Co ciekawe uzyskane punkty energii możemy wykorzystać na rozwój osady kojarzonej do tej z popularnej gry FarmVill

Turn the world into your gym – takim hasłem reklamuje się opisywana przez nas aplikacja. Striiv poprawi naszą aktywność fizyczną, zmierzy ją i policzy ile kalorii dzięki niej spalilismy. Co ciekawe uzyskane punkty energii możemy wykorzystać na rozwój osady kojarzonej do tej z popularnej gry FarmVille.

Korzystanie z tej aplikacji dla sportowców wymaga rejestracji. Możemy jej dokonać łącząc swoje konto na Facebooku bądź uzupełnić krótki formularz ręcznie. Oprócz podstawowych danych podajemy swoją płeć, wzrost oraz wagę ciała. Po dopełnieniu warunków rejestracji proszeni jesteśmy o zaproszenie znajomych do wspólnej rywalizacji. Ten element grywalizacji uważam za dobre posunięcie, ponieważ wg badań łatwiej jest dokonać jakiegoś celu jeśli ma się przeciwnika.

W górnym panelu aplikacji pojawia się licznik krokomierza. Bez włączania jakichkolwiek opcji możemy od tego momentu zmierzyć ile kroków dziennie robimy. Jedynym warunkiem koniecznym jest trzymanie w ręku, bądź przymocowany do ramienia urządzenia z aplikacją na system iOS bądź Smart Pedometra – dedykowanego narzędzia pomysłodawców Striiv. Po wykonaniu odpowiedniej dla nas liczby kroków, możemy zajrzeć w statystyki oraz sprawdzić ile dzięki temu ćwiczeniu spaliliśmy kalorii. Pod liczbą wykonanych kroków pojawia się pasek poziomu wykonania ćwiczenia. Co ciekawe (jeśli zaprosiliśmy kogoś znajomego) zobaczymy pod nim imię i ilość kroków wykonanych przez naszego konkurenta.

Oprócz krokomierza, który działa bez dostępu do internetu mamy możliwość skorzystania z licznika pokonanych schodów oraz trasy, którą przebiegniemy. Niestety dwie pozostałe opcje wymagają dostępu do internetu.

Co ciekawe aplikacja co jakiś czas sama rzuca nam wyzwania. W jednym z nich mam przejść po 151 schodach w przeciągu trzech minut. Za wykonanie zadania otrzymam 3 tysiące punktów energii. Jak możemy je wykorzystać? Otrzymane punkty możemy zainwestować w rozwój wioski w dedykowanej grze MyLand. Za zebrane pieniądze i punkty energii mamy możliwość prowadzenia wirtualnego gospodarstwa domowego. Twórcy aplikacji mówią, że gra ma posłużyć jako motywator do wykonywania dalszych ćwiczeń.

Kupując Striiv Smart Pedometer za niecałe 100 dolarów nie musimy martwić się o to, czy nam iPhone podczas biegania upadnie i ulegnie zniszczeniu. Warte uwagi jest to, że możemy synchronizować dane z urządzenia wpisując jego numer znajdujący się na odwrocie w opcjach aplikacji mobilnej.

Aplikację Striiv polecam wszystkim aktywnym fizycznie. Motywacją do dalszych ćwiczeń jest rywalizacja związana z budową swojej osady. Jeśli chcemy, aby rozwijała się prawidłowo to musimy wykonywać kolejne fizyczne ćwiczenia. Aplikacja jest darmowa. Możecie pobrać ją z tego linku na system iOS.

źródło: thenextweb.com, techhive.com,