Stripe pozyskuje 250 mln dolarów i zostaje najwyżej wycenianym fintechem w USA

Udostępnij:
Amerykański fintech, Stripe pozyskał 250 mln dolarów w kolejnej rudzie dofinansowania. Jednocześnie spółka została wyceniona na 35 miliardów dolarów, co jest absolutnym rekordem 1)sród amerykańskich fintechów.  

Fundusze, które zainwestowały w Striope nalezą do General Catalyst, Sequoia Capital i Anderssen Horowitz. Ostatnie finansowanie firmy miało miejsce w styczniu 2019 roku. Najnowsze finansowanie podniosło wycenę firmy o 12,5 mld dolarów w porównaniu do tamtego momentu.

Stripe wart 35 mld dolarów

Wedłig informacji, jakie przekazał Bloomberg, na ten moment wyżej wycenianymi startupami w USA od Stripe pozostają Juul LAbs oraz We Co. Juul LAbs zajmuje się produkcją e-papierosów, natomiast We Co to spółka matka znanego We Work, który działa w branży coworkingowej. Tym samym Stripe został najwyżej wycenianym fintechem w Stanach.

Natomiast według CB Insights większą od Stripe wycenę osiągnął jedynie Lu.com – chińska platforma do handlowania aktywami finansowymi, której wartość szacuje się na 40 mld dolarów. CB Insights tworząc swój ranking brało pod uwagę fintechy, które są w rękach prywatnych, ale również korzystały z funduszy venture capital.

Stripe

Stripe stworzył globalną platformę płatniczą. Rozwiązanie od tygodnia dostępne jest w Polsce. Dzięki rozwiązaniu firmy mogą realizować eksport na całym świecie oraz manewrować w ponad 130 walutach. Wśród klientów Stripe znajdują się między innymi Google, Uber, czy Spotify. Poza główną działalnością Stripe zajmuje się również własnymi produktami, wśród których znajduje się karta kredytowa dla klientów korporacyjnych, czy usługi pożyczkowe. Produkty te oferowane są jak na razie jedynie na rynku amerykańskim.