Studenci Politechniki Warszawskiej nagrodzeni w zawodach SAE Aero Design

studenci politechniki warszawskiej nagrodzeni w zawodach sae aero design
Udostępnij:
Zespół z Politechniki Warszawskiej zajęli dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i trzy trzecie w międzynarodowych zawodach dla studentów zajmujących się projektowaniem i budowaniem samolotów bezzałogowych.

W ramach zawodów SAE Aero Design studenci z całego świata rywalizowali w Van Nuys w Kalifornii. Studenci z Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, wzięli udział we wszystkich trzech konkursowych klasach: Regular, Micro i Advanced. Bezkonkurencyjni okazali się w klasie Regular - wygrali klasyfikację generalną i klasyfikację lotów. Dodatkowo zajęli drugie miejsce w klasyfikacji lotów i trzecie w klasyfikacji generalnej klasy Micro, a w klasie Advanced byli trzeci w lotach i trzeci w łącznej punktacji.

Zawody trwały od 5 do 7 kwietnia 2019 roku. Politechnikę Warszawską reprezentował dwunastoosobowy zespół w składzie: Daniel Pyś, Weronika Stolarczyk, Aleksandra Pakuła, Marcin Janoszuk, Piotr Czubak, Tomasz Raczkowski, Piotr Pacuszka, Michał Modzelewski, Justyna Głuchowska,Tomasz Sadowy Sadowski, Urszula Gołyska i Tomasz Sawina.

Relację studentów Politechniki z zawodów można przeczytać na fanpage'u koła SAE AeroDesign.