Studenci projektują mobilną grę dla osób niepełnosprawnych

studenci projektuja mobilna gre dla osob niepelnosprawnych
Udostępnij:
Zespół Marcina Krawczaka, studenta informatyki w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zaprojektował grę dla osób niepełnosprawnych. Gra ma łatwą nawigację, uproszczoną kolorystykę i ma szansę ukazać się w wersji na Androida oraz iOS. Obecnie trwa zbiórka funduszy na realizację projektu.

Gra Mafia: Settle in Chicago jest mobilną platformówką. Jej stylistyka jest wzorowana na czarno- białych filmach o gangsterach oraz grach 8-bitowych. Akcja dzieje się w Chicago w latach 60. Diego, główny bohater, musi poradzić sobie z gangiem, który opanował miasto. Do dyspozycji ma pełen arsenał broni.

fot. materiały prasowe

- Jesteśmy grupą młodych osób pełnych pasji i determinacji. Chcemy pomagać innym i zmieniać to, co zmienić możemy na lepsze. Na rynku jest bardzo mało gier, które mają na tyle prostą nawigację, aby mogli z nich korzystać wszyscy. Dlatego dajemy możliwość zmiany rodzaju sterowania, zwiększenie kontrastu grafiki i zamianę barw (dla osób niedowidzących), bezproblemową obsługę jedną ręką – podkreśla Marcin Krawczak, inicjator projektu.

A co o grze sądzą niepełnosprawni? - Pomysł jest bardzo dobry, gdyż na rynku jest bardzo mało gier mobilnych, które byłyby przyjazne manualnie dla osób z niepełnosprawnościami. Wiem, co mówię, bo sama jestem osobą z niepełnosprawnością manualną, a bardzo lubię grać i jak do tej pory nie znalazłam gry mobilnej, która by spełniała moje oczekiwania – podkreśla Ola Korzeniewska.

Autorzy gry Mafia: Settle in Chicago potrzebują 12 000 zł, aby zrealizować projekt. Wsparcia finansowego można udzielić za pośrednictwem platformy Polak Potrafi. Dla wpłacających przewidziane są nagrody.

fot. pexels.com