Studenci UW wygrali 50 tysięcy złotych na realizację swojego startupu

Dodane: 06.08.2015

Informacja prasowa Informacja prasowa

Studenci UW wygrali 50 tysięcy złotych na realizację swojego startupu

Udostępnij:

DaftCode – polska firma tworząca produkty internetowe i mobilne – zorganizował konkurs na startup dla studentów Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zwyciężył pomysł trójki młodych programistów, którzy w nagrodę otrzymają 50.000 PLN na realizację swojej muzycznej aplikacji. Głównym założeniem konkursu było umożliwienie studentom stworzenia własnego startupu, dzięki wsparciu wiedzy i doświadczeniu firmy DaftCode. Konkurs poprzedził cykl pięciu wykładów zatytułowanych: “Przedsiębiorczość w świecie startupów”. Podczas zajęć, studenci dowiedzieli się, jak krok po kroku stworzyć nowoczesną firmę i efektywnie nią zarządzać.

– Zdecydowaliśmy się na taką inicjatywę, ponieważ widzimy ogromny potencjał i kreatywność młodych ludzi. Niestety, bardzo często przeszkodą w realizacji pomysłów jest dla nich brak funduszy i wiedzy jak tworzyć nowoczesny biznes. Wielu naszych pracowników to absolwenci MIM UW, dlatego chcąc wesprzeć studentów tego wydziału postanowiliśmy zorganizować konkurs i pomóc najlepszemu pomysłowi stać się rzeczywistością – powiedział Marek Kirejczyk, dyrektor techniczny w DaftCode.

Podczas ostatniego wykładu, zespoły prezentowały swoje pomysły i odpowiadały na pytania dotyczące projektów. Do finałowego etapu zakwalifikowały się dwa z nich. Ostatecznie zwyciężył zespół Leonida Logvinova z projektem muzycznej aplikacji. MixTube umożliwia komponowanie własnych playlist z utworów dostępnych w sieci. Podczas imprezy znajomi mogą na bieżąco tworzyć listę oraz głosować, który kawałek powinien pojawić się jako następny. Dzięki aplikacji muzyka słuchana na imprezie nigdy więcej nie będzie już zbiorem przypadkowych piosenek, ale wspólnie wybraną kolekcją. System doradzi też sam kolejne utwory, na podstawie wcześniejszych wyborów, jeśli playlista nagle skończyłaby się w środku imprezy.

– Cieszymy się, że to właśnie nasz projekt został uznany za najlepszy i wart zainwestowania. Dzięki wsparciu finansowemu, będziemy mogli urzeczywistnić marzenie o własnym startupie, a doświadczenie, które zdobędziemy podczas współpracy z DaftCode z pewnością przyda nam się na dalszej drodze biznesowego rozwoju – skomentował Leonid Logvinov, jeden z członków zwycięskiego zespołu.

Firma DaftCode zdecydowała się zorganizować konkurs dla młodych przedsiębiorców, ponieważ sama tworzy projekty o charakterze startupowym. Spółka działa w oparciu o nowatorski model biznesowy “venture building”, w którym nowe produkty budowane są jak startupy. Do każdego projektu przypisywany jest zespół, składający się ze specjalistów z różnych dziedzin. Zespoły to małe startupy, które mają dostęp do zasobów firmy i dużą autonomię w sposobie prowadzenia produktu od pomysłu aż po wdrożenie na rynku.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem