Student z Wielkiej Brytanii na miesiąc zastąpi CEO Adecco. Bierze udział programie dla prezesów

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Adecco Group wybrało w ramach akcji „CEO for One Month” tymczasowego dyrektora generalnego, który zastąpi na tym stanowisku Alain’a Dehaze’a. Spółką, która zatrudnia 33 tys. pracowników w ponad 60 krajach, będzie zarządzać Ed Broadhead, student z Wielkiej Brytanii. Jego decyzje mają być wiążące.

Na zdjęciu: Ed Broadhead, CEO Adecco Group na miesiąc | fot. Twitter 

– Ed Broadhead ma wszystkie umiejętności konieczne by być skutecznym liderem i managerem. Uważam, że współpraca z nim będzie świetną przygodą – powiedział przy okazji wyboru tymczasowego dyrektora generalnego Adecco Group Alain Dehaze, który pełni tę funkcję od września 2015 roku. Wspomniał, że jest to już kolejna edycja programu „CEO for One Month” i że za każdym razem biorą w nim udział młodzi i utalentowani ludzi.

Zdobywając doświadczenie

Jego zdaniem, student z Wielkiej Brytanii jest urodzonym przedsiębiorcą i ma duszę lidera. Niemniej zachwycił go przede wszystkim umiejętnościami komunikacyjnym. Natomiast sam Ed Broadhead napisał na Twitterze, że jest poruszony zwycięstwem i podziękował za nominację całemu zespołowi Adecco. Jednocześnie wspomniał, że firma przykłada zbyt małą wagę do kwestii związanych ze środowiskiem i zmian klimatycznych.

– Program „CEO for One Month” był dla mnie niesamowitą przygodą już od pierwszego dnia. Możliwość pracy z najwyższym managementem Adecco jest niezwykłym doświadczeniem dla osoby w moim wieku. Mogłem nauczyć się wiele na temat nowoczesnych rozwiązań dla HR oraz rozwinąć swoje umiejętności. Naprawdę nie mogę się doczekać kolejnych wyzwań – mówi Ed Broadhead, który już niebawem zastąpi na stanowisku CEO Alain’a Dehaze’a.

Krajowy CEO

Oprócz młodego przedsiębiorcy z Wielkiej Brytanii do programu zgłosiło się 117,5 tys. kandydatów z całego świata. Spośród nich wybrano 48 zwycięzców krajowych, którzy przez miesiąc wspierali lokalnych prezesów swojej organizacji. W czasie tego miesiąca mieli okazję zmierzyć się z realnymi wyzwaniami biznesowymi oraz zadaniami, z którymi prezesi spotykają się na co dzień. Krajowym zwycięzcą z Polski był Mateusz Lebiedziński, student Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

– Im bliżej finału, tym było coraz ciekawiej. Już sam udział w ośmiogodzinnym Assessment Center był niezwykle wartościowym doświadczeniem, podczas którego mieliśmy okazję poznać swoje mocne i słabe strony. Czuć było, że organizuje to firma, która zna się na rzeczy, ma wiedzę jak kierować karierą i wydobywać z ludzi to, co mają najlepszego do zaoferowania – wspomina. Przez miesiąc miał okazję kierować Adecco Poland u boku Anny Wicha, która pełni funkcję dyrektor generalnej od siedemnastu lat.

Program dla studentów i absolwentów

Program „CEO for One Month” to projekt rekrutacyjny skierowany do studentów i absolwentów, w ramach którego mają szansę przez miesiąc zasiadać w fotelu prezesa krajowej spółki Adecco. Decyzje, które podejmują jako prezesi są wiążące dla całej organizacji, sami z kolei przyjmują w tym czasie stosowne wynagrodzenie.

– Zauważyliśmy, że wielu pracodawców nie chce zatrudniać młodych pracowników ze względu na ich brak doświadczenia i odpowiedzialności. Jednak nasze doświadczenia wskazują, że jest zupełnie inaczej – mówi Anna Wicha, dyrektor generalna Adecco Poland. Jej zdaniem, młodzi są pełni energii, chętni do nauki i znacznie lepiej potrafią dostosować się do sytuacji. Aby pokazać, że należy im ufać, Adecco uruchomiło akcję „CEO for One Month”