Subskrypcja Google Play Pass wkrótce pojawi się w Polsce

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Subskrypcja Google Play Pass wkrótce pojawi się w Polsce

Udostępnij:

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu z systemem Android – w tym tygodniu rusza sprzedaż abonamentu, który umożliwi dostęp do setek gier i aplikacji.

Po zapowiedziach nowego smartfona Pixel 5 mamy nowe wieści od Google – usługa Google Play Pass pojawi się w Polsce. Oficjalnie ta usługa wystartowała prawie rok temu (23 września 2019 r.) i od początku była odpowiedzią na ofertę od Apple’a, który wcześniej na rynek wypuścił Arcade. Teraz sami będziemy mogli się przekonać, czy warto inwestować w abonament, dzięki któremu mamy uzyskać dostęp do gier i aplikacji bez reklam oraz dodatkowych płatności.

Skąd będziemy wiedzieć, który tytuł w sklepie Google Play wchodzi w skład abonamentu Play Pass? Przeglądając aplikacje w katalogach należy zwracać uwagę na symbol „biletu”, który będzie znajdować się przy ikonie. Takie oznaczenie świadczy, że mamy dostęp do tej pozycji w ramach opłaconego abonamentu.

Google daje szansę na zagranie w tytuły, których premiera będzie pod koniec tego roku – np. Worms od Team17. Subskrybenci dostaną też dostęp np. do Sonic the Hedgehog, Levelhead, czy Stadrew Valley.

Nie tylko gry, ale i aplikacje – w ramach miesięcznej opłaty możemy pobrać zaawansowane aplikacje do obróbki zdjęć, min. Photo Studio Pro.

Usługa można najpierw wypróbować w ramach miesięcznego okresu próbnego. Po  tym czasie będzie do kupienia w cenie 22,99 zł miesięcznie lub 139,99 zł na rok. Wykupując Play Pass możemy przyznać dostęp do członkom rodziny – maksymalnie 5 osobom.