Sukces w linijce. Chrzanić! Zrób to! (Screw It, Let’s Do It) – Richard Branson

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Rzucił szkołę w wieku 15 lat, a dziś jest na liście najbogatszych ludzi na świecie z majątkiem szacowanym na ok. 5 miliardów dolarów. Ponoć większość Brytyjczyków chciałoby, żeby to właśnie on był ich szefem. Mowa o Richardzie Bransonie, założycielu Virgin Group. Jaka jest jego recepta na sukces?

Artykuł jest pierwszym z cyklu pt. „Sukces w linijce”. W serii tej będziemy przytaczać cytaty ludzi sukcesu, zwłaszcza przedsiębiorców, którzy prowadzą firmy o międzynarodowym zasięgu i tworzą rozpoznawalne na całym świeci marki.

Na zdjęciu: Richard Branson, właściciel Virgin Group | fot. by William Murphy, flickr,com CC by-sa 2.0 | modyfikacja: 632×348

– Moja filozofia jest taka: po prostu chrzań to i rób to. Biznes to nic innego, jak poprawiania jakości życia innych, więc jeśli masz pomysł, spróbuj – powiedział w wywiadzie dla TVP.

Sam zresztą próbował wielokrotnie, nie zawsze z zamierzonym skutkiem, ale wystarczająco konsekwentnie, żeby osiągnąć międzynarodowy sukces. Dziś Richard Branson stoi na czele holdingu Virgin Group, który skupia 400 firm działających niemalże na całym świecie. W tym m.in. linie lotnicze Virgin Airline, które założył, gdy nie mógł dostać się na samolot z Puerto Rico na Wysypy Dziewicze. Wynajął wówczas maszynę, stanął obok niej z tabliczką i zachęcał turystów do wspólnej podróży.

Poznaj historię Richarda Bransona i przeczytaj artykuł pt. „Richard Branson – ekstremalny przedsiębiorca wszech czasów”.