Sukces w linijce. Dbaj o swoją reputację – Warren Buffett

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Nazywany jest legendarnym inwestorem, Forbes oszacował jego majątek na 60,8 mld dolarów, a o rady prosił go nawet Bill Gates. Warren Buffett, o którym mowa, stoi na czele amerykańskiego holdingu Berkshire Hathaway. Jaka jest jego recepta na sukces?

Na zdjęciu: studentka Fisher College of Business i Warren Buffett, właściciel Berkshire Hathaway | fot. Aaron Friedman, flickr.com CC by 2.0 | modyfikacja: 632×348

– Potrzeba dwudziestu lat, żeby zbudować reputację i pięciu minut, żeby ją zniszczyć. Jeśli masz to na uwadze, będziesz postępować inaczej – powiedział, cytowany przez magazyn Inc.

W wieku 12 lat rozdawał gazety, sprzedawał gumy do żucia i Coca-Colę. Dwa lata później Warren Buffett kupił działkę, którą wydzierżawił – była to jedna z pierwszych inwestycji miliardera. Dziś stoi na czele Berkshire Hathaway. To właśnie za pośrednictwem tego koncernu nabył udziały American Express, Coca-Coli, The Washington Post Company i Gillette. Na początku lat 90-tych Bill Gates zapytał go, co powinien czytać. Ten polecił mu książkę pt. „Przygody przedsiębiorców” Johna Brooksa.

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Sukces w linijce”.