Sukces w linijce. Dopasuj się do zmieniających się warunków – Marcin Treder

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Pracował w KFC, sprzedawał lody w Wielkiej Brytanii, ale ostatecznie ruszył z własnym biznesem, który prowadzi nie tylko w Polsce, ale również w Dolinie Krzemowej. To właśnie tam twórca UXPina nauczył się najwięcej o przedsiębiorczości. Jaka jest recepta na sukces według Marcina Tredera?

Na zdjęciu: Marcin Treder, współzałożyciel UXPin | fot. Łukasz Golański

– Zdolność do adoptowania siebie i firmy do zmieniających się warunków w środowisku biznesowym i rosnącego kapitału wiedzy, jest absolutnie kluczowe – powiedział, w rozmowie z nami.

Gdański startup UXPin powstał w 2010 roku za sprawą m.in. Marcina Tredera. Dwa lata później fundusz Innovation Nest i Krajowy Fundusz Kapitałowy wpompowały w projekt 700 tys. złotych. Zaledwie rok po tym, firmą z Polski zainteresował się m.in. Andreessen Horowitz, fundusz z Doliny Krzemowej, który zainwestował w przedsięwzięcie 700 tys. dolarów. Według Marcina Tredera to właśnie zbierania kapitału w Stanach Zjednoczonych i przebywanie w środowisku mentorów zza oceanu było dla niego najlepszą szkołą przedsiębiorczości.

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Sukces w linijce” i „Gdyby sukces był prosty, to najlepsi przestaliby się nim interesować – Marcin Treder (UXPin)”.