Sukces w linijce. Koncentrując się na klientach będziesz innowatorem – Jeff Bezos

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Jest właścicielem trzech potężnych marek: platformy e-commerce Amazon, dziennika The Washington Post i przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego Blue Origin. Magazyn Forbes umieścił go na 5 miejscu na liście najbogatszych ludzi świata. Jaka jest recepta na sukces według Jeffa Bezosa?

Na zdjęciu: Jeff Bezos, właściciel Amazon.com | fot. materiały prasowe 

– Jeśli jesteś skupiony na konkurencji, musisz czekać aż ta wykona jakiś ruch. Natomiast koncentracja na klientach umożliwia ci bycie bardziej nowatorskim – powiedział, cytowany przez Business Insider.

Kiedy ponad 20 lat temu Jeff Bezos założył Amazon.com, sprzedawał za jego pośrednictwem jedynie książki. Z czasem rozwinął asortyment sklepu m.in. o e-booki i sprzęt elektroniczny. W 2015 roku giełdowa kapitalizacja spółki przekroczyła 300 miliardów dolarów. Nie jest to jednak jedyna firma, którą zarządza. Stoi także na czele Blue Origin, przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego oraz dziennika The Washington Post, który kupił na początku sierpnia 2013 roku za 250 mln dolarów. Rok wcześniej dwutygodnik Forbes oszacował jego majątek na mniej więcej 18 mld dolarów, dziś wynosi aż 45 mld dolarów.

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Sukces w linijce”.