Sukces w linijce. Żeby zbudować wielką firmę musisz mierzyć wysoko – Howard Schultz

Dodane: 30.06.2016

Mam Startup

Udostępnij:

W ponad 24 tys. kawiarni na całym świecie, Starbucks serwuje ciepłe napoje i ciastka. Sieć ta należy do Howarda Schultza, amerykańskiego miliardera, którego majątek szacuje się na blisko 3 mld dolarów. Jaka jest jego recepta na sukces?

Na zdjęciu: Howard Schultz, właściciel sieci Starbucks | fot. materiały prasowe 

– Jeśli chcesz zbudować wielką firmę, powinieneś mieć odwagę, żeby snuć wielkie plany. Kiedy myślisz małymi kategoriami, być może osiągniesz sukces w czymś niedużym – dla wielu ludzi jest to wystarczające. Ale jeśli chcesz zdobyć szerokie wpływy i zbudować nieprzemijającą wartość, bądź zuchwały – powiedział, cytowany przez Business Insider.

Pierwsza kawiarnia Starbucks stanęła przy Western Avenue 2000 w Seattle, ale ani nie nazywała się wówczas Starbucks, ani nie otworzył jest Howard Schultz. Przedsiębiorca dołączył do spółki dopiero dziesięć lat później, a w 1987 roku odkupił od szefostwa firmę. Wkrótce po tym lokale z logo syreny na zielonym tle zaczęły się mnożyć, najpierw pojawiły się w Chicago, Vancouver i Kolumbii Brytyjskiej. Dziś stoją niemalże na całym świecie, w tym: w Chinach, Malezji i Indonezji. Dzięki sieci Howard Schultz dorobił się majątku, ale nawet z trzema miliardami na koncie jego codzienne zwyczaje od dawna są te same. Wciąż wstaje o 5 rano, czyta The Wall Street Journal i pije kawę.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem