Sukces według Sama Altmana: to nic złego jeśli na początku kierujesz się sławą i pieniędzmi

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Na wsparciu Y Combinatora, którym zarządza Sam Altman, wyrosły takie startupy jak AirBnb, Dropbox i Reddit. Według jego prezesa, nie ma nic złego jeśli ruszając z biznesem motywują cię pieniądze i sława. Czego jeszcze potrzebujesz, żeby osiągnąć sukces? Oto 10 wskazówek.

Na zdjęciu: Sam Altman, prezes Y Combinator | fot. by TechCrunch, flickr.com CC by 2.0

Pobudek do ruszenia z własnym biznesem jest pewnie tyle ilu założycieli biznesów, ale według prezesa amerykańskiego akceleratora Y Combinator, ludzie zaczynają głównie po to, żeby zyskać sławę lub bogactwo. Twierdzi, że nie ma nic w tym złego. – Ale potem, w ciagu kilku lat wielu ludzi znajduje głębszy sens tego, co robią i to nakręca ich przez resztę czasu – mówi Sam Altman. Jego wyraźnie nakręca inwestowanie i pomaganie startupom.

Y Combinator, którym zarządza, jest prestiżowym akceleratorem z Doliny Krzemowej. Wśród projektów rozwiniętych dzięki współpracy z nim znajdziemy między innym AirBnb, Dropbox i Reddit. Obecnie Y Combinator rusza z dedykowaną komórką YC Bio, która będzie inwestować do miliona dolarów w startupy biotechnologiczne. Więcej o tym tutaj.