Sunday Energy uruchomia outlet OZE w ramach nowej branżowej platformy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Sunday Energy uruchomia outlet OZE w ramach nowej branżowej platformy

Udostępnij:

Sunday Energy S.A., dostawca rozwiązań z rynku odnawialnych źródeł energii, zakończył prace związane z powstaniem specjalistycznego serwisu typu marketplace – SundayMarket.pl. Intencją spółki jest dostarczanie klientom indywidualnym i biznesowym praktycznej platformy, pozwalającej nawiązywać relacje handlowe z podmiotami z rynku OZE, dokonywać oceny prowadzącej do powstania rankingu takich firm oraz zgłaszać wykonanie usług demontażu instalacji OZE. Sunday Energy podtrzymuje plany debiutu na rynku NewConnect w 2021 roku.

Działalność Sunday Energy opiera się na imporcie i sprzedaży klientom profesjonalnym paneli fotowoltaicznych oraz innych komponentów OZE (m.in. inwertery, pompy ciepła). Spółka kieruje swoją ofertę również do klientów indywidualnych poprzez sklep e-commerce i rozwija projekty deweloperskie własnych farm fotowoltaicznych. W drugim obszarze new business Sunday Energy rozwija innowacyjne usługi dla rynku PV, tj. rozwiązania poprawiające komunikację oraz rozwój narzędzi do zarządzania ofertami i usługami w relacjach B2C i B2B. DodatkowoSunday Energy oferuje usługi wsparcia dla instytucji finansujących rynek OZE (w zakresie demontażu, testowania, serwisu, magazynowania i dalszej odsprzedaży komponentów OZE).

– Z satysfakcją rozpoczynamy działalność naszej platformy typu marketplace dla podmiotów z rynku OZE – zarówno producentów, dystrybutorów, jak i klientów detalicznych i instytucjonalnych. Chcemy zaoferować im praktyczne narzędzie ułatwiające nawiązywanie relacji i zawieranie transakcji, co mamy nadzieję może mieć pozytywny wpływ na dalszy rozwój rynku OZE w Polsce – mówi Michał Sochacki, Prezes Zarządu Sunday Energy S.A. – Użytkownicy SundayMarket zyskują dostęp do bazy firm, mają możliwość oceny kontrahentów i mogą zgłaszać zapotrzebowanie na usługi demontażu instalacji PV, oferowane przez naszą firmę. Już dziś widzimy zainteresowanie uczestników rynku naszym projektem i liczymy w perspektywie średnioterminowej na uzyskanie czołowej pozycji wśród podobnych rozwiązań na polskim rynku.

W I etapie działania serwisu SundayMarket.pl, firmy oraz osoby indywidualne mają możliwość promocyjnego/bezpłatnego wystawiania przedmiotów nowych i używanych. Ponadto platforma będzie zawierać aktualne informacje związane z wydarzeniami z branży OZE.

– Sunday Energy w obszarze core biznesu zgodnie z założeniami realizuje cele i plany operacyjne, notując w porównaniu do analogicznych okresów minionego roku, systematyczne wzrosty sprzedaży. Jednocześnie utrzymujemy chęć debiutu na rynku NewConnect w ciągu najbliższych miesięcy – uzupełnia Michał Sochacki.

W 2021 roku firma zintensyfikowała sprzedaż na rynku węgierskim oraz kończy przygotowania do wejścia na rynki bałtyckie pod marką Sunday Energy Baltic. W obszarze handlowym firma rozpoczęła sprzedaż zestawów: instalacja fotowoltaiczna (panele LEAPTONSolar) i pompa ciepła (pompa marki SPRSUNze sprężarką koncernu Panasonic). Zamiarem spółki jest oferowanie klientom końcowym kompleksowych rozwiązań wspierających uzyskanie neutralności energetycznej w budownictwie indywidualnym.