Sunfish Partners i Finch Capital inwestują w PerfOps prawie 3 miliony złotych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PerfOps

Udostępnij:

Zgodnie z umową z 30 październikabr., fundusze venture capitalSunfish Partners i Finch Capital zainwestowały w PerfOps 750 000 USD, czyli blisko 3 mln zł. To już druga runda inwestycji w krakowską spółkę programistyczną.

W ubiegłym roku firma zakończyła etap finansowania zalążkowego w wysokości 2 mln zł, Finch Capital zainwestował w projekt 1 mln zł, a w maju br. firma otrzymała pierwszy 1 mln zł dofinansowania z Sunfish Partners.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

PerfOps chce wykorzystać przyznane fundusze przede wszystkim na rozbudowę krakowskiego zespołu. Firma planuje też zainwestować w kadrę zarządzającą i rozwój swojej infrastruktury. Spółka udanie wystartowała ze swoim narzędziem do równoważenia obciążenia w sieci (FlexBalancer) i obsługuje już 8 miliardów zapytań miesięcznie.

FlexBalancer będzie ulepszony

FlexBalancer, nasze sztandarowe narzędzie do równoważenia obciążenia serwerów, okazało się ogromnym sukcesem. W najbliższej przyszłości chcielibyśmy ulepszyć nasz produkt o niestandardowe możliwości routingu, które pozwolą klientom połączyć dane PerfOpsa z ich własnymi, zastrzeżonymi algorytmami. To sprawi, że nasze rozwiązanie będzie jeszcze bardziej elastyczne – przyznaje Dmitriy Akulov, założyciel i CEO PerfOps.

PerfOpsto polska spółka programistyczna, która dostarcza analitykę dla firm zajmujących się infrastrukturą internetową. Ofertę firmy wyróżnia autorskie narzędzie FlexBalancer — nowatorskie rozwiązanie do równoważenia obciążenia serwerów, oparte na chmurze. W dynamiczny sposób kieruje ruchem sieciowym w czasie rzeczywistym oraz monitoruje infrastrukturę internetową. Firma działa od 2017 roku.

Co robi Sunfish Partners?

Sunfish Partners jako jeden z nielicznych niemieckich funduszy aktywnie operuje na polskim rynku startupowym. Firma preferuje inwestycje w założycieli startupów z dużym doświadczeniem w dziedzinie nauk o danych lub inżynierii, którzy wykorzystują nowe technologie, aby w inny sposób spojrzeć na istniejące branże lub pomóc w budowaniu branż przyszłości.

Finch Capital to doświadczony fundusz venture capital, specjalizujący się w obszarze inwestycji zalążkowych w branży finansowej i nowych technologii. Spółka inwestuje w projekty na wczesnym etapie rozwoju zarówno w Europie, jak i w Azji Południowo-Wschodniej.