SunRoof wchodzi do Niemiec. Rośnie konkurent dla Tesli

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SunRoof wchodzi do Niemiec. Rośnie konkurent dla Tesli

Udostępnij:

SunRoof, startup tworzący dachy solarne 2w1 i innowacyjne fasady, które produkują zieloną energię ze słońca, otwiera oddział w Niemczech.

Kiedy w październiku 2016 roku Tesla zaprezentowała swój dach solarny, przyciągnęła uwagę całego świata. Jednak od tego czasu dachy solarne zostały zainstalowane tylko w kilku stanach USA. Plan wprowadzenia do Europy i Australii nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony. Nadal pozostaje więc ważne pytanie: jeśli budynek ma produkować energię słoneczną, to po co mu kolejna warstwa dachówki? Innowacja firmy SunRoof wypełniła tę lukę.

SunRoof powstał w 2013 roku w Szwecji. Pierwsze lata jego działalności upłynęły głównie na opracowywaniu i testowaniu autorskiej technologii. SunRoof nabrał rozpędu w 2018 roku po tym, jak dołączył do niego Lech Kaniuk. Przedsiębiorca wcześniej z sukcesami budował takie marki jak Delivery Hero, PizzaPortal czy iTaxi, a także inwestował i zarządzał wieloma nagradzanymi spółkami.

500 proc. wzrost rok do roku

Już rok po tym, jak doświadczony przedsiębiorca i inwestor dołączył do SunRoof, startup odnotował wzrost 500 proc. rok do roku i to zanim jeszcze rozpoczął ekspansję zagraniczną. W październiku tego roku poinformował o pozyskaniu 2 mln euro finansowania od czołowych europejskich funduszy VC, które chce przeznaczyć m.in. na rozwój działalności na kolejnych rynkach. Planuje też pozyskać finansowanie serii A na przełomie I i II kwartału 2021 roku.

– Niemcy są pionierem we wdrażaniu rewolucji energetycznej. Zintegrowane rozwiązania to przyszłość ekologicznego budownictwa, dlatego wprowadzamy skandynawską technologię na niemiecki rynek. Łącząc innowacje i dobry design, chcemy aktywnie uczestniczyć w tworzeniu zrównoważonych miast przyszłości i przyspieszyć przejście na odnawialne źródła energii. Jestem przekonany, że mając na pokładzie Roberta Bruchnera, który będzie odpowiedzialny za działalność biznesową w Niemczech i który rozumie, jak ważny jest dla nas rozwój czystych technologii, wzmocnimy nasz udział w zielonej transformacji energetycznej – mówi Lech Kaniuk, CEO SunRoof.

Robert Bruchner posiada 13-letnie doświadczenie zdobyte w różnych firmach i na różnych stanowiskach w branży solarnej i magazynowej. Zanim nowy Country Manager SunRoof na Niemcy rozpoczął swoją pierwszą pracę w sektorze fotowoltaicznym w 2007 roku, zainstalował system solarny w domu swoich rodziców, aby zdobyć praktyczne doświadczenie. Przez ostatnie cztery lata był odpowiedzialny za wprowadzenie Tesla Powerwall 1&2 w regionie DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) i zbudowanie zespołu sprzedaży Powerwall.

– Cieszę się, że dzięki SunRoof mogę wprowadzić na niemiecki rynek produkt, który daje tak wiele korzyści. Zintegrowany dach solarny budujemy bez zbędnych dachówek i systemu do montażu instalacji fotowoltaicznych. Korzystamy z najwyższej klasy falowników, jak również optymalizatorów mocy. Możemy także wyposażyć nasz system w magazyny energii, pompy ciepła i ładowarki do samochodów elektrycznych. Każdy, kto otrzyma wycenę, będzie pozytywnie zaskoczony atrakcyjną ceną naszego rozwiązania – mówi Robert Bruchner, Country Manager Germany SunRoof.