Światowe premiery polskich projektów z branży nowych technologii na Bitspiration w Krakowie

Dodane: 06.06.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Międzynarodowej klasy specjaliści w dziedzinie nowych technologii, eksperci rynku startupów i branży VC spotkają się na pierwszej międzynarodowej konferencji Bitspiration, która odbędzie się w dniach 12-13 czerwca w Krakowie.

Międzynarodowej klasy specjaliści w dziedzinie nowych technologii, eksperci rynku startupów i branży VC spotkają się na pierwszej międzynarodowej konferencji Bitspiration, która odbędzie się w dniach 12-13 czerwca w Krakowie. Twórcy interesujących projektów wybrali to wydarzenie na światowe premiery swoich nowych przedsięwzięć. Na międzynarodowe wody wypływają m.in. Ganymede, SHOWROOM oraz Cube Your Mind.

Światowe premiery na Bitspiration

Pierwszym ważnym projektem, który ogłosi swoją światową premierę na Bitspiration jest SHOWROOM – największa w Polsce platforma e-commerce skupiająca niezależne marki i projektantów z branży mody i design. Po dużym sukcesie w Polsce, SHOWROOM uruchamia wersję anglojęzyczną, skierowaną do klientów z całej Europy. – Wierzymy, że z naszą pomocą polskie niezależne marki modowe będą mogły zaistnieć za granicą, tym bardziej że na Zachodzie obserwujemy bardzo duże zainteresowanie ich produktami – mówi Michał Juda, współtwórca serwisu. Drugą ważną premierą będzie gra Last Temple, przygotowana przez polską firmę deweloperską Ganymede, która jest krajowym liderem w dziedzinie gier społecznościowych, casualowych i mobilnych. Najnowszy projekt Ganymede to casualowa gra typu matching puzzle dedykowana graczom niezależnie od wieku i umiejetności. Dostępna jest w trybie single- i multiplayer. – Za pomocą tego nowego projektu chcemy zaznaczyć swoją obecność na Facebooku i stać się ważną częścią świata social gamingu – mówi Lidia Janoszka, Kierownik Działu Marketingu Ganymede. W trakcie Bitspiration swoją światową premierę będzie też mieć gra Hacienda HD – przeznaczona na iPada wersja kultowej gry planszowej Wolfganga Kramera, której akcja toczy się w realiach południowoamerykańskich rancz. Hacienda HD jest dziełem polskiego studia developerskiego Cube Your Mind. – Naszym celem było stworzenie gry rodzinnej, która zapewni angażującą intelekt zabawę dzieciom, rodzicom oraz znajomym– mówi współtwórca gry, Arkadiusz Kwoska.

Co jeszcze na Bitspiration?

Poza światowymi premierami polskich projektów, uczestnicy będą mogli posłuchać o wyzwaniach epoki mobile (Don Dodge z Google), ciemnych stronach akceleratorów (John Bradford, Springboard) czy o s-commerce (Amalia Agathou). Dużą atrakcją będą warsztaty z PR dla startupów, które przeprowadzi Alex Barrera, mentor i dziennikarz technologiczny z wieloletnim doświadczeniem. Alex pokaże młodym twórcom, jak stworzyć historię dla produktu i sprzedać ją takim mediom jak TechCrunch czy Wired. Można się jeszcze rejestrować na Bitspiration na stronie internetowej konferencji. Organizatorzy przewidzieli też atrakcyjne zniżki dla grup.

O Bitspiration

Bitspiration to unikatowe wydarzenie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, które przyciągnęło takie gwiazdy światowego rynku nowych technologii jak Jawed Karim (twórca YouTube) czy John Draper (pierwszy telefoniczny haker). Bitspiration, wzorem największych konferencji technologicznych jak LeWeb, The Next Web czy SXSW, zostało również wybrane przez twórców polskich projektów technologicznych na miejsce światowych premier. – Bitspiration to wydarzenie, na którym chcesz pokazać swój startup światu – mówi Krzysztof Kowalczyk, współorganizator Bitspiration, partner w funduszu HardGamma Ventures. – Inwestorzy zarówno z Doliny Krzemowej jak i Europy Zachodniej i Wschodniej, łowcy talentów z Google, Springboard czy HackFwd, przedsiębiorcy z wieloletnim doświadczeniem w sektorze IT oraz liderzy opinii z całego świata to towarzystwo, w którym warto rozpocząć globalną karierę i cieszymy się, że możemy dać polskim przedsiębiorcom taką szansę – dodaje.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem