Swiss Re i Daimler uruchamiają nową firmę – Movinx. Chcą oferować ubezpieczenia przypisane do pojazdu

Udostępnij:
Swiss Re i Daimler Insurance Services zawarły strategiczne partnerstwo w zakresie ubezpieczeń motoryzacyjnych i mobilności. W efekcie powstała nowa firma o nazwie Movinx, w ramach której ma powstać zupełnie nowy model ubezpieczeń motoryzacyjnych. 

Przemysł motoryzacyjny i sektor ubezpieczeń komunikacyjnych przechodzą w ostatnich latach znaczącą transformację. Od strony technologicznej mówimy o e-mobilności i pojazdach autonomicznych, od strony modelu biznesowego mówimy o tym, że przechodzimy z własności na użytkowanie. Jak zaznacza firma Movinx branża ubezpieczeniowa musi ewoluować, aby poradzić sobie z tymi zmianami, a jej oferta ma być rozwiązaniem tego wyzwania.

– Łącząc siły ze Swiss Re, możemy prowadzić transformację w zmieniającym się otoczeniu rynkowym i rozwijać działalność ubezpieczeniową. Ustanowiliśmy nowy model biznesowy, a także współtworzymy i współfinansujemy nową platformę ubezpieczeniową. Platforma ta umożliwia zakup ubezpieczeń i usług przy użyciu danych w czasie rzeczywistym – powiedział w komunikacie Ingo Telschow, dyrektor generalny Daimler Insurance Services.

Ubezpieczenie przypisane do pojazdu

Movinx będzie działać jako Główny Agent Zarządzający (MGA), który będzie oferował ubezpieczenie, które jest integralną częścią zakupu pojazdu. Firma zapowiedziała, że nowe przedsiębiorstwo będzie otwarte na współpracę z innymi zainteresowanymi stronami, takimi jak producenci samochodów lub, bardziej ogólnie, dostawcami usług w zakresie mobilności.

Movinx będzie również współpracować z lokalnie licencjonowanymi ubezpieczycielami, aby dostarczać swoje rozwiązania klientom końcowym i pokrywać ryzyko ubezpieczeniowe. Ubezpieczyciele i inne zainteresowane strony mogą łączyć się z platformą IT i czerpać zyski ze scentralizowanych operacji i zautomatyzowanych procesów wspieranych przez technologię uczenia maszynowego.

– Naszą wspólną długoterminową ambicją jest odblokowanie wzajemnej współpracy ekosystemu, w którym ubezpieczenie wspiera wprowadzanie nowych technologii, takich jak zaawansowane systemy wspomagania jazdy i samochody autonomiczne, a także nowe modele biznesowe w obszarze mobilności – powiedział Pravina Ladva, dyrektor Swiss Re.

Pierwsze biura Movinx otwarto w październiku w Berlinie. Natomiast pierwsze produkty i usługi ubezpieczeniowe mają zostać uruchomione we Francji w 2021 roku. W nadchodzących latach planowane są kolejne wejścia na rynek w całej Europie, obu Amerykach i Azji.