SXSW – kto tym razem zachwycił jury?

sxsw kto tym razem zachwycil jury
Udostępnij:
Aplikacja Highlight była jedną z kilku przedstawianych podczas konferencji SXSW, która swoje działania opierała na geolokalizacji (location-based system). Najwięcej na konferencji mówiło się właśnie o niej. Jak wypadli inni uczestnicy?

Aplikacja Highlight była jedną z kilku przedstawianych podczas konferencji SXSW, która swoje działania opierała na geolokalizacji (location-based system). Najwięcej na konferencji mówiło się właśnie o niej. Jak wypadli inni uczestnicy?

Na kolejnej już edycji konferencji South by Southwest, która miejsce miała w Austin, zaprezentowanych zostało 33 startupów. Wśród nich znalazły się startupy, o których pisaliśmy wcześniej, takie jak: Forecast, Brass Monkey, Goodzer czy HomeSnap. Największego buzzu wśród uczestników jak i w mediach społecznościowych zrobiła aplikacja Highlight, która podobnie jak Glancee, Banjo oraz Sonar mają pomóc nam w znalezieniu wśród osób w pobliżu bratnich dusz. Jak znajdziemy potencjalnych przyjaciół korzystając z naszego smartfona?

Gdy jesteśmy w sklepie, na konferencji czy na korytarzu w kinie uruchamiając aplikację Highlight znajdujemy osoby zalogowane do niej. Po chwili widzimy ich profile, a z opisu dowiadujemy się, gdzie pracują, czego słuchają oraz jakie jest ich hobby, co daje nam możliwość znalezienia wspólnych tematów do rozmowy.

Podczas interaktywnej części konferencji nagrodzone zostały startupy:

  • Stitch Labs – system zarządzania sprzedażą, dzięki któremu możemy kontrolować sprzedaż naszego produktu. Dzięki synchronizowaniu z popularnymi sklepami automatycznie pobiera dane kontaktowe klientów oraz ich zamówienia.
  • Spotflux – jest aplikacją pobieraną na komputery, dzięki której swobodnie, bez narażania swojej prywatności i zachowywania historii możemy korzystać z dobrodziejstw internetu. Startup nagrodzony w dwóch kategoriach: People's Choise oraz Best In Show.
  • FitOrBit – startup reklamujący się hasłem: Gdybyś miał osobistego trenera, to już byś schudnął. Wyróżnia się tym, że użytkownik samodzielnie wybiera osobistego trenera, który ma pomóc mu w zrzuceniu kilogramów. Z pomocy czy porad trenera możemy korzystać w każdej chwili.
  • Peekseed – platforma, dzięki której możemy dzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi, odkrywać pasję innych i poznać nowych przyjaciół.
  • HomeSnap – aplikacja, dzięki której po zrobieniu zdjęcia napotkanemu domu dowiadujemy się czy jest na sprzedaż, ile kosztuje i jakie są jakie parametry.

źródło: techcocktail.com,