Sygnisoft wchodzi w gaming. Łączy siły ze Strangelet Studio

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Sygnisoft wchodzi w gaming. Łączy siły ze Strangelet Studio

Udostępnij:

Sygnisoft SA i Strangelet Studio nawiązały partnerstwo strategiczne. Studio, które założyli bracia Marcin i Łukasz Król, od 4 lat działa w sektorze gier mobilnych. Współpraca obu firm pozwoli zwiększyć ich skalę działalności i wyjść z szerszą ofertą rozwiązań dla branży gamingowej.

Działalność Strangelet Studio skupia się na kompleksowym tworzeniu gier mobilnych na platformy iOS oraz Android. Jego twórcy specjalizują się w kreacji zarówno małych, innowacyjnych gier mobilnych, jak i bardziej rozbudowanych projektów. To sprawia, że studio z roku na roku notuje stabilne wzrosty. Od początku jego funkcjonowania do chwili obecnej za sprawy operacyjne odpowiedzialni są dwaj współzałożyciele – Marcin i Łukasz Król. Od dzieciństwa ich wspólną pasją były gry, dlatego też kolejnym krokiem było zdobywanie doświadczeń biznesowych w tym obszarze.

– Inspiracją było dla nas francuskie studio Ketchapp (później przejęte przez Ubisoft), które osiągnęło w tamtym czasie niewyobrażalny sukces na rynku gier mobilnych. Dzięki temu ujrzeliśmy wielki potencjał tej branży i byliśmy świadkami niemałej rewolucji – mówi Łukasz Król, co-founder Strangelet Studio.

Sygnisoft zainteresowało się współpracą ze studiem, bo stawia na dynamiczny rozwój. – Wierzymy, że bliska współpraca ze Strangelet Studio pomoże nam zaoferować jeszcze bardziej kompleksowe rozwiązania dla branży gamingowej oraz przy realizacji programów konsumenckich. Projekty IT dla sektora rozrywkowego stanowią dzisiaj około 30% przychodów Sygnisoft, jestem przekonany, że nowe usługi jeszcze bardziej umocnią pozycję naszej firmy w tym obszarze – podkreśla Tomasz Szymański, CEO Sygnisoft SA.

– Dzięki partnerstwu mamy dostęp do szerokiej wiedzy z  zakresu nowych technologii, co pomoże naszej firmie w rozwoju i pozyskiwaniu innowacyjnych projektów. Dodatkowo renoma i rozpoznawalność firmy Sygnisoft SA oraz baza ich klientów, może pomóc zwiększyć skalę naszej działalności – dodaje Łukasz Król.

Studio obecnie ściśle współpracuje z jednym z największych wydawców gier mobilnych na świecie – Crazy Labs z siedzibą w Izraelu. – W ramach tej współpracy tworzymy duże ilości prototypów innowacyjnych gier mobilnych z kategorii hyper-casual, które mają potencjał do dalszego rozwoju i publikacji na skalę globalną – zaznacza Łukasz Król. Ale to nie jedyne przedsięwzięcia. – Na horyzoncie mamy także 2 bardziej zaawansowane projekty gier mobilnych, które będą łączyły w sobie prostą i zrozumiałą rozgrywkę z systemem multiplayer – dodaje Łukasz Król.

Zespół Strangelet Studio to 6 osób posiadających szeroki wachlarz umiejętności, które pozwalają kompleksowo tworzyć gry w zakresie designu, programowania i grafiki. Doświadczenie komercyjne zespołu obejmuje także optymalizację kluczowych z biznesowego punktu widzenia wskaźników oraz wprowadzanie gier na docelowe rynki (testowanie, promocja i dystrybucja).

Sygnisoft SA działa od 2006 roku. Początkowo jako e-Business Solutions Sp. z o.o., która specjalizowała się w aplikacjach dedykowanych oraz serwisach e-commerce i platformach lojalnościowych. W 2015 forma prawna spółki została zmieniona razem z nazwą na Sygnisoft SA. Rozszerzył się również zakres świadczonych usług, kompleksowo pomagając polskim i międzynarodowym klientom rozwijać biznes. Obecnie Sygnisoft SA tworzy rozwiązania IT dopasowane do firm. CEO Sygnisoft SA jest Tomasz Szymański.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem