Symptomate od Infermedica to pierwsza aplikacja z tytułem „Aplikacja Certyfikowana MZ”

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Symptomate od Infermedica to pierwsza aplikacja z tytułem „Aplikacja Certyfikowana MZ”

Udostępnij:

Aplikacja Symptomate stworzona przez polską firmę Infermedica jako pierwsza uzyskała status Aplikacji Certyfikowanej MZ i została włączona do Portfela Aplikacji Zdrowotnych. Tym samym wysoka jakość aplikacji i jej użyteczność dla pacjenta została potwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia.

Infermedica to polska firma, który rozwija narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję, wspierające lekarzy i pracowników medycznych we wstępnej ocenie objawów i kierowaniu do odpowiedniej opieki medycznej. Jednym z jej produktów jest bezpłatna aplikacja Symptomate. Dzięki niej każdy, kto chce dowiedzieć się więcej o swoim zdrowiu, może łatwo znaleźć możliwe powody złego samopoczucia, poznać wskazany poziom opieki medycznej lub po prostu lepiej przygotować się do wizyty lekarskiej.

Aplikacji Certyfikowanej MZ

Aplikacja Symptomate jest zarejestrowanym wyrobem medycznym klasy I w Unii Europejskiej. Teraz jako pierwsza w Polsce otrzymała również tytuł Aplikacji Certyfikowanej MZ i została włączona do Portfela Aplikacji Zdrowotnych – katalogu rozwiązań skierowanych do pacjentów, które zostały sprawdzone pod względem merytorycznym i bezpieczeństwa informacji przez Ministerstwo Zdrowia.

– Ideą przyświecającą stworzeniu Portfela Aplikacji Zdrowotnych, w którym znajdą się Aplikacje Certyfikowane MZ, jest wskazanie pacjentom bezpiecznych i rzetelnie opracowanych narzędzi, które pomogą im dbać o zdrowie. Mamy nadzieję, że rozwiązanie będzie stanowić wartość dodaną dla pacjentów i pomoże im wybrać aplikacje, które powstały w oparciu o obowiązujące standardy medyczne, ale też np. bezpiecznie przechowują dane. Właśnie takim produktem jest Symptomate od Infermedica, pierwsza Aplikacja Certyfikowana MZ – mówi Piotr Węcławik, Dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Zdrowia.

Symptomate jest bezpłatne

Symptomate jest dostępne bezpłatnie na stronie internetowej oraz do pobrania na urządzenia z systemami iOS i Android. Sercem aplikacji jest silnik Infermedica oparty  o AI. Platforma wykorzystuje bazę wiedzy medycznej Infermedica, którą polska firma rozwija od ponad 10 lat. Jej dotychczasowy rozwój to zasługa między innymi ponad 100 tysięcy godzin pracy lekarzy.

Platforma Infermedica jest dziś dostępna w 24 językach i posłużyła dotychczas do wykonania ponad 17 mln wywiadów medycznych na całym świecie.  Jest wykorzystywana przez szpitale i centra medyczne na całym świecie, gdzie wspiera lekarzy i pacjentów – poczynając od wywiadu i oceny możliwych schorzeń, przez zbieranie informacji o pacjencie i wsparcie podczas wizyty lekarskiej, po komunikację między lekarzem a pacjentem po wizycie.

Kto korzysta z produktów Infermedica?

Z produktów Infermedica korzysta obecnie ponad 100 podmiotów na całym świecie. To przede wszystkim medyczne firmy ubezpieczeniowe, platformy telemedyczne, szpitale, a także całe systemy ochrony zdrowia. Wśród nich są m.in. Allianz, PZU Zdrowie, Gothaer, Teladoc, Techniker Krankenkasse (największa kasa chorych w Niemczech, obsługująca ponad 11,3 mln pacjentów) oraz Microsoft. Infermedica zatrudnia dziś ponad 200 osób, w biurze we Wrocławiu oraz zdalnie.

– Włączenie Symptomate do Portfela Aplikacji Zdrowotnych to dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Od początku istnienia Infermedica rozwijamy technologię, która ma pomagać pacjentom. Przede wszystkim usprawniając pracę lekarzy i zmniejszając obciążenie systemów opieki zdrowotnej, ale też zwiększając świadomość samych pacjentów. Pomagając znaleźć możliwe przyczyny złego samopoczucia i lepiej przygotować się do wizyty lekarskiej sprawiamy, że mogą uzyskać trafne informacje i wcześniej rozpocząć leczenie, jeśli jest potrzebne. Jesteśmy zaszczyceni, że Symptomate uzyskało pozytywną ocenę Ministerstwa Zdrowia –  mówi Piotr Orzechowski, założyciel i CEO Infermedica. 

 

Infermedica uruchamia platformę, która ma usprawnić wizyty lekarskie

Infermedica pozyskała 120 mln zł. Dalej będzie rozwijać swoje narzędzie diagnostyczne