SYNERGA.fund S.A. będzie inwestować w branżę gier komputerowych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

SYNERGA.fund S.A., spółka notowana na rynku NewConnect, zamierza zmienić przedmiot działalności, rezygnując z segmentu technologii blockchain i rozpoczynając działania inwestycyjne w obszarze produkcji gier komputerowych.

W dniu 19.02.2019 r. Zarząd SYNERGA.fund S.A. przyjął nowe kierunki rozwoju Spółki i podjął decyzję o rezygnacji z dotychczasowego przedmiotu działalności w segmencie technologii blockchain i rozpoczęciu działalności w obszarze inwestowania w podmioty z branży gier komputerowych. Emitent dostrzega bardzo wysoki potencjał rozwoju tego sektora oraz będzie mógł wykorzystać kompetencje i know-how głównych akcjonariuszy, którzy posiadają duże doświadczenie w tej branży. Przeprowadzili oni z sukcesem połączenie notowanej na rynku akcji GPW NewConnect Spółki Laser-Med S.A. (obecnie ONE MORE LEVEL S.A.) ze spółką ONE MORE LEVEL S.A., która zajmuje się produkcją gier komputerowych na PS4, Xbox One oraz na PC.

– Decyzja o zmianie przedmiotu działalności ma uzasadnienie biznesowe, finansowe oraz organizacyjne. Segment technologii blockchain nie spełnił pokładanych w nim nadziei i obecnie nie widzimy możliwości dalszego rozwoju tej działalności, ponieważ jest ona niezwykle kapitałochłonna. Chcemy rozwijać się w obszarze inwestycji w produkcję gier komputerowych, bowiem ten sektor notuje bardzo dynamiczny wzrost. Posiadamy niezbędne zasoby, które powinny pozwolić nam odnieść sukces w tej branży. Mamy nadzieję, że po wielu zmianach profilu działalności Spółka obierze finalnie właściwy kierunek i będzie mogła budować wartość z korzyścią dla wszystkich Akcjonariuszy, co stawiamy sobie za fundamentalny cel – podkreśla Tomasz Wykurz, prezes zarządu spółki SYNERGA.fund S.A.

Emitent planuje poszukiwać podmiotów działających w branży gier komputerowych i posiadających w swoim portfolio rozpoznawalne produkcje z dużym potencjałem sprzedażowym. SYNERGA.fund S.A. chce oferować swoim partnerom biznesowym kooperację w wielu obszarach działalności, przede wszystkim w zakresie wsparcia spółek w pozyskiwaniu przez nie środków finansowych na dalszy rozwój i realizowanie kolejnych produkcji. Spółka będzie też świadczyć usługi doradcze w obszarze budowania modelu biznesowego i finansowego oraz prowadzenia relacji inwestorskich.