Synerise pozyskał 23 miliony dolarów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Synerise pozyskał 23 miliony dolarów

Udostępnij:

Synerise, platforma danych behawioralnych, zamknęła rundę Serii B o wartości 23 milionów dolarów, której przewodniczył Carpathian Partners. Celem tej rundy jest sfinansowanie ekspansji Synerise na rynek amerykański oraz kontynuacja inwestycji w platformę przetwarzania danych behawioralnych, AI i automatyzacji procesów.

Synerise rozwiązuje wiele kluczowych problemów związanych z nowoczesnymi operacjami na danych behawioralnych, łącząc zbieranie heterogenicznych danych w czasie rzeczywistym i ich analizę z automatycznym podejmowaniem decyzji wspomaganych przez sztuczną inteligencję oraz natychmiastowym wdrażaniem przypadków użycia w rzeczywistych środowiskach biznesowych.

Platforma zapewnia jedno środowisko, z którego można zarządzać większością procesów biznesowych w przedsiębiorstwie. Niektóre z wielu przypadków użycia możliwych dzięki Synerise obejmują zindywidualizowane rekomendacje produktów, zarządzanie treścią, systemy lojalnościowe, automatyzację marketingu, analitykę predykcyjną, modele scoringowe i propensity, zapobieganie odpływowi klientów, pomiary NPS, zapobieganie oszustwom, optymalizację cen oraz hipersegmentację, a wszystko to bezproblemowo działające w sieci, aplikacjach mobilnych, a nawet w kanałach fizycznych (np. w punktach sprzedaży). Realizacja w czasie rzeczywistym – w ciągu niecałej sekundy od wystąpienia zdarzenia wyzwalającego, poprzez zapytania do danych, analizy, decyzje i automatyczne wdrożenie – jest możliwa dzięki niezrównanej szybkości technologii Terrarium – własnej bazy danych firmy Synerise.

– Nasza wizja zakłada, że zawsze będziemy działać w czasie rzeczywistym, niezależnie od ilości danych, które trzeba przetworzyć. Stworzyliśmy od podstaw zorientowany na kolumny i wiersze silnik behawioralnej bazy danych czasu rzeczywistego do heterogenicznego, wielomodalnego pobierania danych, który zasila naszą platformę. Umożliwia on codzienną obsługę miliardów zapytań odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji na poziomie przedsiębiorstwa, bez konieczności wstępnej agregacji lub dzielenia danych na gorące i zimne magazyny do oddzielnych operacji analitycznych i transakcyjnych. Daje nam to przewagę konkurencyjną w budowaniu wysoce efektywnych modeli AI typu out-of-the-box z samooptymalizacją –  komentuje Jarosław Królewski, CEO i współzałożyciel Synerise.

Jacek Dąbrowski, Chief Artificial Intelligence Officer w Synerise, dodał: – Zarządzamy cechami niezależnymi od modelu dla wnioskowania w czasie rzeczywistym i aplikacji wsadowych uczenia maszynowego. Nasze rozwiązanie pozwala również na automatyzację inżynierii cech, zarządzanie wersjami cech, serwowanie cech do modeli oraz dokumentowanie definicji cech. Każdy produkt AI firmy Synerise jest oparty na uniwersalnym formacie wejściowym dla wszystkich zadań uczenia maszynowego, operując na nieprzetworzonych zdarzeniach z zerową utratą informacji i aktualizacjami modelu w czasie rzeczywistym. Wszystko to jest opakowane w samoobsługową, niskokodową i automatyzującą platformę z komponentami wielokrotnego użytku dla programistów, klientów i partnerów oraz produktami out-of-the-box.

Łukasz Gawlik, założyciel, oraz Partner Zarządzający w Carpathian Partners, skomentował: – Cieszymy się, że możemy współpracować z Jarosławem i zespołem Synerise w ich podróży do zbudowania lidera kategorii w przestrzeni behawioralnego big data i AI. Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak dobrze przemyślana jest architektura platformy. Połączenie autorskiej technologii bazodanowej, wielokrotnie nagradzanej na całym świecie behawioralnej SI oraz niskokodowego interfejsu pozwala na niezwykle szeroki zestaw zastosowań w wielu branżach. Ta horyzontalna natura Synerise w połączeniu z elastycznością w rozwiązywaniu głębokich, wertykalnych problemów związanych z big data przekłada się na ogromne możliwości rynku docelowego dla firmy. Wierzymy, że Synerise posiada wszystkie niezbędne składniki, aby osiągnąć i utrzymać hiper wzrost w nadchodzących latach, dzięki głębokiej ławce niesamowitych talentów technologicznych i prawdziwie globalnym ambicjom.

Cezary Pietrasik, współzałożyciel i Venture Partner w Carpathian Partners, dodał: – Głębia produktu Synerise jest zdumiewająca. Nawet największe firmy software’owe w USA nie mają tak eleganckiego, jednolitego i wysoce wydajnego rozwiązania. Wierzymy, że połączenie unikalnych kompetencji naukowych platformy, przemyślanego podejścia do rynku oraz solidnego finansowania pozwoli Synerise zbudować ogromny biznes w Ameryce. Planujemy szybko rozwinąć firmę w Stanach Zjednoczonych – Cezary zostanie nowym prezesem amerykańskiego oddziału Synerise z mandatem do kierowania ekspansją firmy w Ameryce Północnej.