Szansa dla młodych programistów. Startuje druga edycja Netguru Code College

Dodane: 30.01.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Dwa tygodnie warsztatów, jakich trudno szukać na rynku. Po sukcesie pierwszej edycji, Netguru organizuje kolejny Code College – zupełnie darmowych warsztatów dla wszystkich, którzy są zainteresowani pierwszymi krokami w profesjonalnej karierze w branży IT.

– Mamy w Polsce wiele szkół i warsztatów programowania. Ale żadne nie dadzą takiego wglądu w działanie firmy jak to. Prowadzone przez cały zespół profesjonalistów, symulujące wraz z uczestnikami warsztatów biznesowy projekt – mówi Adam Nowak, Senior Technology Leader Smart Innovation w Netguru.

W trakcie warsztatu uczestnicy, pracując w grupach, będą tworzyć od podstaw aplikacje. W taki sam sposób, w jaki w Netguru pracuje się nad komercyjnymi projektami. Uczestnicy warsztatów stają się na te dwa tygodnie częścią firmy – nie tylko uczą się programowania, ale też poznają od środka kulturę pracy w topowej globalnej firmie IT. 

– NCC to wspaniali ludzie, niesamowita możliwość nauki od otwartych i cierpliwych mentorów, szansa na rozwój, o jakiej zawsze marzyłam i cieszę się, że ją dostałam – mówi Joanna Poziemska, uczestniczka pierwszego NCC.

Netguru zaczynało w 2008 r. od trzech osób, dziś na pokładzie mamy ponad 300 specjalistów, którzy pracują z klientami z całego świata. Netguru Code College to nasz wkład w rozwój polskiej szkoły programowania: chcemy się dzielić się swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem. Kiedyś byliśmy w tym samym miejscu, co dziś osoby zaczynające przygodę z programowaniem.

– Mało rzeczy daje tak ogromną satysfakcję jak możliwość dzielenia się swoją wiedzą z ludźmi, którzy naprawdę chcą się uczyć. Widać było, że z każdym dniem NCC uczestnicy warsztatów wiedzą coraz więcej. A im więcej sami wiedzieli, tym bardziej ich to bawiło, zupełnie jak z codzienną pracą w Netguru – mówi Robert Kuśmirek, Senior Ruby on Rails Developer & Team Leader.

Netguru Code College to szansa dla studentów, by wkroczyć w świat IT z większą pewnością siebie, jak i dla osób, które pragną spróbować czegoś nowego. Językiem programowania, którego będą uczyć się uczestnicy warsztatu w tej edycji jest Ruby on Rails. U kandydatów na NCC liczy się znajomość języka angielskiego i podstawowe rozeznanie w temacie technologii.

– Warsztaty były genialne, jak całe Netguru zresztą. Mentorzy nie do zajechania, żadne pytanie nie pozostawało bez wyczerpującej odpowiedzi. Atmosfera była fantastyczna, chętnie wstawało się rano, żeby iść do biura, po kolejną porcję śmiechu i wiedzy – mówi Błażej Piaskowski.

– Podczas NCC poczułem się jak pracownik Netguru. Definitywnie chcę tu zostać – mówi Adam Majkowski. 

W poprzedniej edycji NCC udział wzięło 20 osób, 5 z nich pracuje już w Netguru. Warsztaty odbędą się w dniach 19 lutego do 2 marca, w poznańskim biurze Netguru, zapisy trwają do 1 lutego.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem