Szef Amazona sprzedaje akcje o wartości miliarda dolarów. Inwestuje je w drugą spółkę

Dodane: 06.04.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Jeff Bezos sprzedaje co roku akcje Amazona o wartości mniej więcej miliarda dolarów. Następnie inwestuje te pieniądze w swoją drugą spółkę Blue Origin, za pośrednictwem której ma organizować podróże kosmiczne. W tym roku zrobił to samo.

Na zdjęciu: Jeff Bezos, założyciel Amazon i Blue Origin | fot. materiały prasowe 

Loty w kosmos

Reuters podaje, że podczas środowego Sympozjum Kosmicznego w Colorado Springs Jeff Bezos powiedział, że Blue Origin miało rozpocząć loty testowe z udziałem pilotów i inżynierów jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniej jednak termin ten zostanie przesunięty i w efekcie program pilotażowy zostanie zrealizowany dopiero w kolejnym. Ostatecznie chodzi o to, aby w przyszłości umożliwić loty w kosmos milionom ludzi.

Zabierać nas tam mają rakiety i kapsuły wielokrotnego użytku przeznaczone do przewozu sześciu pasażerów. Na razie jednak Jeff Bezos nie rozpoczął sprzedaży biletów ani nawet nie określił ceny za taką przejażdżkę. Wspomniał tylko o obniżeniu kosztów i o konieczności zweryfikowania potrzeb rynku, co do takich usług. Wykorzysta do tego doświadczenia zdobyte podczas budowania Amazona.

Największy akcjonariusz

– Mieliśmy wiele wynalazków, którymi byliśmy podekscytowani, ale które w ogóle nie obchodziły klientów. Wierzcie mi, że te wynalazki nie były w żaden sposób destrukcyjne – mówi Jeff Bezos, cytowany przez CNBC. Dodaje, że jedyną przeszkodą do ich wdrożenia była adaptacja klientów. Jeśli jednak potrafi się wymyślić lepszy sposób, w który uwierzą użytkownicy, wówczas będą z niego korzystać.

Można więc przypuszczać, że przeznaczy miliard dolarów na rozwój innowacji związanych ze swoim kosmicznym projektem, zresztą nie pierwszy raz. Reuters podaje, że przedsiębiorca jest największym akcjonariuszem Amazona. Dysponuje ponad 80 mln akcji o łącznej wartości 73,5 mld dolarów. Biorąc pod uwagę ich aktualną cenę, Jeff Bezos sprzedaje co roku ponad milion akcji sklepu internetowego.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem