Szef Amazona sprzedaje akcje o wartości miliarda dolarów. Inwestuje je w drugą spółkę

Dodane: 06.04.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Jeff Bezos sprzedaje co roku akcje Amazona o wartości mniej więcej miliarda dolarów. Następnie inwestuje te pieniądze w swoją drugą spółkę Blue Origin, za pośrednictwem której ma organizować podróże kosmiczne. W tym roku zrobił to samo.

Na zdjęciu: Jeff Bezos, założyciel Amazon i Blue Origin | fot. materiały prasowe 

Loty w kosmos

Reuters podaje, że podczas środowego Sympozjum Kosmicznego w Colorado Springs Jeff Bezos powiedział, że Blue Origin miało rozpocząć loty testowe z udziałem pilotów i inżynierów jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniej jednak termin ten zostanie przesunięty i w efekcie program pilotażowy zostanie zrealizowany dopiero w kolejnym. Ostatecznie chodzi o to, aby w przyszłości umożliwić loty w kosmos milionom ludzi.

Zabierać nas tam mają rakiety i kapsuły wielokrotnego użytku przeznaczone do przewozu sześciu pasażerów. Na razie jednak Jeff Bezos nie rozpoczął sprzedaży biletów ani nawet nie określił ceny za taką przejażdżkę. Wspomniał tylko o obniżeniu kosztów i o konieczności zweryfikowania potrzeb rynku, co do takich usług. Wykorzysta do tego doświadczenia zdobyte podczas budowania Amazona.

Największy akcjonariusz

– Mieliśmy wiele wynalazków, którymi byliśmy podekscytowani, ale które w ogóle nie obchodziły klientów. Wierzcie mi, że te wynalazki nie były w żaden sposób destrukcyjne – mówi Jeff Bezos, cytowany przez CNBC. Dodaje, że jedyną przeszkodą do ich wdrożenia była adaptacja klientów. Jeśli jednak potrafi się wymyślić lepszy sposób, w który uwierzą użytkownicy, wówczas będą z niego korzystać.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem