Szkolenie dla testerów IT

szkolenie dla testerow it
Udostępnij:
Szkolenie dla osób szukających wzmocnienia zawodowych kompetencji lub nowej pracy. Specem od testowania programów można zostać bezpłatnie dzięki szkoleniom finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Szkolenie dla osób szukających wzmocnienia zawodowych kompetencji lub nowej pracy. Specem od testowania programów można zostać bezpłatnie dzięki szkoleniom finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Czasem okazuje się, że wbrew wciąż kiepskim gospodarczym prognozom pieniądze leżą niemal na ziemi. Dlaczego? Specjalistyczne kursy zawodowe, warte często kilka tysięcy złotych, można ukończyć bez sięgania do portfela. Wystarczy mieć szczere chęci, ciekawość nowych technologii i kilka wolnych weekendów. Na Śląsku coraz częściej zdarzają  się okazje by zdobyć za darmo dobrą rynkową pozycję, nawet w tak wymagających branżach jak branża IT.
W październiku rusza projekt  innowacyjnych szkoleń przygotowujący do zawodu testera z zakresu IT, w pełni finansowany ze środków europejskich, z Europejskiego Funduszu Społecznego.  Co ciekawsze wcale nie trzeba legitymować się informatycznym wykształceniem by przystąpić do kursów. Po 154 godzinach weekendowej nauki uczestnicy staną do międzynarodowego egzaminu ISTQB (International Software Testing Qualifications Board) na poziomie podstawowym. Ten finałowy sprawdzian również finansowany jest w 100 procentach ze środków UE.

Przeszkolonych zostanie 70-cioro pracujących mieszkańców Województwa Śląskiego, znających język angielski na poziomie zbliżonym do Fist Certificate, to jedyne kryteria obligatoryjne – mówi Mateusz Ślezioński organizator szkoleń, z ramienia agencji interaktywnej Netizens Peppermint. Nauka obejmie nie tylko umiejętności komputerowe lecz również znajomość specjalistycznego angielskiego przydatnego do testowania oprogramowania.

– Bardzo ucieszyła nas informacja o możliwościach jakie tworzą Programy skierowane na kształcenie Kadr. Dla nas jako firmy opartej na technologiach oraz innowacjach akurat aspekt profesjonalnego podejścia do testów bardzo urósł na znaczeniu na przestrzeni lat do poziomu kluczowego. Jestem przekonany, że niejedna osoba z tych, które pozytywnie zalicza szkolenie znajdzie pracę w strukturach  Netizens – dodaje Witold Kempa prezes agencji interaktywnej Netizens Peppermint.

Chętni mogą się zgłaszać on-line od 17 października do 2 listopada poprzez stronę oraz w biurze projektu przy ul. Damrota 22 w Katowicach, w godzinach od 9 – 17.