Szpiegomat wygrywa konkurs Next Step. Zgarnia 20 tysięcy euro

Dodane: 13.03.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Next Step – konkurs dla ludzi chcących rozwinąć swój startupowy biznes – został rozstrzygnięty. Laureatem trwającej od listopada edycji, została aplikacja Szpiegomat. Polsko-włoskie jury, swoją decyzję ogłosiło 11. marca, a zwycięzcy przypadła nagroda o wartości 20,000 euro.

fot. kaboompics.com

Next Step to konkurs organizowany przez polską firmę Planet Soft, która zainicjowała to przedsięwzięcie z okazji nawiązania współpracy z firmami na rynku włoskim. Jednocześnie konkurs zyskał silnych partnerów, którzy przed laureatem otwierają możliwość wejścia na zagraniczny rynek. W skład jury, oprócz Prezesa i założyciela firmy Planet Soft S.A., Huberta Wochyńskiego, weszli przedstawiciele Infinite Area i The Hive – firm osiągających sukcesy w obszarze, odpowiednio: nadzorowania i koordynowania procesu powstawania startupów oraz wspierania rozwoju gospodarczego i zatrudnienia.

Zwycięzcą właśnie zakończonej edycji została aplikacja Szpiegomat. Jest ona narzędziem dla sklepów internetowych, które przedstawia bieżące porównanie oferty użytkownika z ofertami konkurencji. Wybór argumentuje przewodniczący jury, Hubert Wochyński: Zdecydowaliśmy się na Szpiegomat, ponieważ zaprezentował najlepszy pomysł biznesowy, możliwy do skutecznego wypromowania na rynku zagranicznym. Umiejętnie rozwiązuje podstawowy problem sklepów internetowych, price intelligent, zastosowując zaawansowaną technologię big data.

Na wartość nagrody głównej o wartości 20,000 euro, składa się czteromiesięczne doradztwo i wsparcie uznanych na rynku specjalistów od rozwoju projektów biznesowych. Pomoc mentorska, ułatwianie kontaktu z potencjalnymi inwestorami, a także dopracowanie modelu biznesowego pod kątem wejścia na rynek włoski i kanadyjski, z pewnością okaże się znaczącym krokiem naprzód dla aplikacji budującej swoją pozycję na polskim rynku od ponad roku.

Organizatorzy zostali pozytywnie zaskoczeni ilością i jakością nadesłanych aplikacji, w związku z czym już teraz planują kolejną edycję konkursu. – To prawda, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejna edycja wystartuje jeszcze w 2015 roku. Daje to olbrzymi potencjał odnajdowania projektów, które są na wczesnym etapie rozwoju i potrzebują doradztwa i wsparcia finansowego. Chcemy pomóc takim startupom, poprzez pozyskiwanie zagranicznych partnerów i inwestorów. Zresztą my sami również rozważamy samodzielne inwestycje kapitałowe naszej spółki – kończy Hubert Wochyński.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem