Sztuczna inteligencja nauczy Cię języka obcego. Wystarczy, że do niej napiszesz

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Boty, czyli automatyczne programy potrafiące odpowiedzieć na wiele pytań, budzą coraz większe zainteresowanie. Duolingo, jedna z najbardziej popularnych aplikacji do nauki języków obcych, opublikowała właśnie ciekawe rozszerzenie opierające się na sztucznej inteligencji. Ułatwi naukę języka.

Mniej stresu

– Przywitaj się z naszymi Botami. To najbardziej zaawansowany sposób na naukę języka obcego – zapowiadają twórcy Duoligno. Udostępnili oni właśnie możliwość tekstowej rozmowy z native speakerami, których rolę przybrała sztuczna inteligencja. To ona bowiem, a nie człowiek władający biegle danym językiem, porozmawia z nami, przez co nabędziemy ogłady językowej.

Dzięki temu, że rozmawiamy ze sztuczną inteligencją, a nie native speakerem, mniej się stresujemy. Sama rozmowa z kimś obcym może wprawić w zakłopotanie wiele osób, tym bardziej gdy dopiero uczymy się języka i boimy się, że zapomnimy jak przekazać daną myśl. A bot zrobi wszystko co native speaker, czyli nauczy nas np., jak w obcym języku zamówić taksówkę.

Bot na zawołanie

Chef Roberto, Renee the Driver i Officer Ada – to trzy boty, z którymi możemy porozmawiać pobierając aplikację Duolingo. Jeśli mamy już ją na smartfonie, wystarczy zainstalować aktualizację, która pozwoli na kontakt z wymienionymi botaim. Z tym pierwszym możemy porozmawiać o jedzeniu, gdyż Chef Roberto jest kucharzem. Renee opowie nam, gdzie warto pojechać na wakacje, a Officer Ada opowie o bezpieczeństwie.

https://youtu.be/Tv_kBcbsGBQ

Każdy z tych botów uczy się tego, w jaki sposób rozmawiamy, dzięki czemu szybciej i trafniej odpowiada na nasze pytania. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest to, że języka obcego możemy uczyć się w ten bezstresowany sposób w każdym miejscu. Czatować, czyli pisać wiadomości, możemy zawsze i wszędzie, bez konieczności umawiania się na dokładny termin.

Rozmowa

– Jednym z głównych powodów, dla których uczymy się języków obcych jest możliwość rozmawiania. Użytkownicy Duolingo dotychczas poznawali słówka i ich znaczenie, ale mieli problemy z rozpoczynaniem rozmów. Boty to wyrachowana i efektywna odpowiedź na tę potrzebę – mówił Luis von Ahn, CEO Duolingo. 

Aplikacja Duolingo z możliwością czatowania ze sztuczną inteligencją dostępna jest tylko na smartfony z systemem iOS. Na tę chwilę boty znają języki: hiszpański, francuski i niemiecki. Trwają już prace nad dodaniem kolejnych języków do tego pakietu i aktualizacją na system Android.