Sztuczna inteligencja pomoże Ci schudnąć. Wystarczy, że do niej napiszesz

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Powiedz mi, co zjadłeś, a ja policzę kalorie. Dzięki temu poznam nawyki żywieniowe i podpowiem, co warto w nich zmienić. Nie spodziewaj się jednak łagodnego traktowania, gdy zobaczę, że jesz niezdrowe posiłki. I pisz prawdę, bo inaczej nie będę mogła Ci pomóc. Forksy to osobista trenerka dla każdego

Zrzut ekranu ze strony getforksy.com | Zdjęcie główne artykułu by picjumbo.com

Zobacz, co zjadłem

– Jestem Forksy – czatbot, który pomoże zmienić Twoje niezdrowe nawyki żywieniowe – wita nas komunikat na stronie getforksy.com. Z tą rudą dziewczyną w okularach, która jest twarzą sztucznej inteligencji mającej wesprzeć nas w walce z nadwagą, możemy porozmawiać na dwa sposoby. Albo pisząc do Forksy na Telegramie (aplikacja do czatowania), albo na Facebooku.

Wybór jest dowolny, bo Forksy może porozmawiać z nami na tych dwóch platformach, bylebyśmy pisali jej prawdę. Na przykład o tym, co dzisiaj zjedliśmy. Wtedy policzy, ile kalorii już wchłonęliśmy dzisiaj i na ile możemy pozwolić sobie w kolejnych częściach dnia. Nie musimy pisać, co zjedliśmy, czasem wystarczy wysłać zdjęcie. Jeśli Forksy nie rozpozna co na nim jest, zapyta.

Doping znajomego

Jeśli nie raz próbowaliśmy zrzucić kilka kilogramów, czy wyrobić w sobie nawyk stałej kontroli tego co jemy i wiemy, że trudno nam się do tego zmusić, taka pomoc jaką za darmo oferuje Forksy może być zbawienna. Jeśli wiemy, że i ona może sobie z nami nie poradzić, warto do czatu zaprosić kogoś bliskiego, który razem z Forksy będzie nam dopingował. Znajomy będzie miał wgląd do informacji o wszystkim, co jemy.

Sytuacja może też się odwrócić i to my możemy dopingować znajomego w osiągnięciu celu. Wtedy Forksy będzie nas informować o postępach znajomego, a my będziemy mogli każdy mały sukces dopingować. Jeśli nie znajdziemy czasu na komentarz, wystarczy że zostawimy lajka, który pokaże, że znajomy powinien trzymać tak dalej i jeść właśnie takie posiłki, jak ostatnio.

Co możemy pisać znajomemu? Na przykład możemy dowiedzieć się od Forksy, ile kalorii ma pączek, który zjadł właśnie znajomy i napisać mu o tym.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem