Sztuczna inteligencja pomoże inwestować w nieruchomości. Skyline AI pozyskał 18 milionów dolarów na rozwój produktu

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Skyline AI, startup działający w branży inwestycji w nieruchomości, pozyskał 18 milionów dolarów w serii A. Środki zostaną przeznaczone na rozwój platformy, która wykorzystuje uczenie maszynowe, aby pomagać inwestorom instytucjonalnym podejmować lepsze decyzje dotyczące nieruchomości.

fot. unsplash.com

SI w branży nieruchomości 

Niespełna cztery miesiące po tym, jak Skyline AI zdobył 3 miliony dolarów jako seed, pozyskał kolejne finansowanie. Rundę A poprowadził Sequoia Capital z udziałem JLL Spark, działu firmy JLL zarządzającej inwestycjami w nieruchomości. Startup przeznaczy pozyskane środki na rozwój platformy. 

Twórcy Skyline AI twierdzą, że ich technologia jest wyszkolona w oparciu o to, co uważa za najbardziej wszechstronny zestaw danych w branży, czerpiąc z ponad 100 źródeł. Warto zauważyć, że wykorzystywane informacje rynkowe obejmują ostatnie 50 lat. To wszystko sprawia, że narzędzie ma zapewnić szybszą i dokładniejszą analizę niż tradycyjne metody, dzięki czemu inwestorzy mogą szybciej reagować na zmiany na rynku nieruchomości. 

Nowe obszary działalności

Kolejnym krokiem w rozwoju Skyline AI jest dodanie kolejnych klas aktywów, w tym nieruchomości przemysłowych, handlowych i biurowych, na swoją platformę. To z kolei umożliwi firmie pogłębienie i wzmocnienie współpracy z wiodącymi firmami inwestującymi w nieruchomości komercyjne w Stanach Zjednoczonych. Pozostałą część pozyskanego kapitału zespół planuje przeznaczyć na rozbudowę działów badań i rozwoju, data science i zespołów sztucznej inteligencji w Tel Awiwie oraz niedawno otwartego biura sprzedaży i nieruchomości w Nowym Jorku.

Skyline AI ma na koncie już pierwsze współprace. Pierwszą z nich było partnerstwo z tajemniczą spółką ze Stanów Zjednoczonych, aby nabyć dwa zespoły mieszkalne w Filadelfii za 26 milionów dolarów. Założyciele zdecydowali się na złożenie niezamawianej oferty po tym, jak platforma wskazała, że nieruchomości były źle zarządzane. W lipcu natomiast startup ogłosił partnerstwo z Greystone, spółką zajmującą się kredytowaniem, inwestowaniem i doradztwem w zakresie nieruchomości. W ramach współpracy Skyline AI wesprze działania firmy w usprawnianiu procesów zawierania umów i udzielania pożyczek.