Sztuczna Inteligencja, Retail oraz Wirtualne Kliniki – o tym rozmawiali studenci podczas Poland 2.0 Summit

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Sztuczna Inteligencja, Retail oraz Wirtualne Kliniki – o tym rozmawiali studenci podczas Poland 2.0 Summit

Udostępnij:

15 kwietnia w Amsterdamie odbyła się pierwsza technologiczno-biznesowa konferencja Amsterdam 2.0 Summit organizowana przez polskich studentów wiodących europejskich uczelni. Razem z ekspertami z dziedzin rozwoju technologicznego studenci dyskutowali o przyszłości polskiego rynku i o trendach rozwoju sztucznej inteligencji. Organizatorem jest Fundacja Poland 2.0 zrzeszającą młodych, ambitnych polskich studentów poprzez, m.in. organizację corocznej konferencji biznesowo-technologicznej Poland 2.0 Summit w Warszawie.

W miniony weekend w Amsterdamie, 15 kwietnia 2023 roku, miała miejsce konferencja studencka zorganizowana przez Fundację Poland 2.0. To pierwsze tego typu wydarzenie w Holandii, w którym brało łącznie udział ponad 150 polskich studentów z wiodących zagranicznych uczelni takich jak Uniwersytet Oksfordzki, Cambridge, Warwick, Bocconi, Sciences Po, czy Uniwersytet Amsterdamski. Organizowane przez studentów dla studentów, wydarzenie stanowiło wyjątkową okazję do wzięcia udziału w edukacyjnych warsztatach oraz inspirujących panelach skupiających wokół siebie czołowych specjalistów i ekspertów z dziedzin rozwoju technologicznego. Na zakończenie, uczestnicy mieli przyjemność wziąć udział w koktajlu networkingowym, podziwiając jednocześnie wspaniałą panoramę miasta Amsterdam.

Panel dyskusyjny

Podczas konferencji, w rozmowie z futurolożką Aleksandrą Przegalińską, poruszono tematykę rozwoju sztucznej inteligencji. W panelu dyskusyjnym, natomiast, o wpływie analizy danych na ewolucję piłki nożnej rozmawiali Paweł Osterreicher (CEO RespoVision), Tomasz Zahorski (Legia Warszawa), Natalia Kwiecień (BCG) i Tomasz Kowalczyk (Partner RebelsValley). Studenci dyskutowali również na temat najnowszych zmian w zachowaniach konsumenckich mieli okazję posłuchać liderów rozmaitych dziedzin, takich jak ekspert technologii nano sklepów Żabka, Tomasz Sachanowicz, menedżer AiFi, Aleksander Pajewski, a także Tomasz Rudolf, prezes Doctor.One – wirtualnej kliniki operującej na bazie systemu subskrypcji. Swoją perspektywą w kontekście przyszłości retailu podzielili się również Jan Małaszkiewicz, Dyrektor BCG oraz Paweł Gąsior, Dyrektor w firmie Vinci. Aleksandra Sroka-Krzyżak, wieceprez ds. strategii w Allegro, opowiedziała o swoim doświadczeniu w budowaniu oraz rozwijaniu e-commerce w Polsce i poza granicami kraju. W formie fireside chat studenci poruszyli też problematykę polaryzacji społecznej w rozmowie z Wawrzyńcem Smoczyńskim z Fundacji Nowej Wspólnoty.

Fundacja Poland 2.0

Fundacja Poland 2.0, od 2015 roku łączy polskich studentów, young professionals oraz przedsiębiorców i corocznie organizuje prestiżowe konferencje skupiające liderów innowacji i technologii. Poprzednie edycje Poland 2.0 Summit odbywały się w Warszawie oraz Londynie, zapraszając czołowych przedstawicieli polskiej branży startupów, wiodących korporacji międzynarodowych oraz niezależnych ekspertów technologicznych. Konferencje te stały się istotnym miejscem wymiany doświadczeń, kreatywnych pomysłów oraz inspiracji wśród społeczności studenckiej. 

Ze względu na rosnącą liczbą Polskich studentów w Holandii, jako pierwsza tego typu organizacja studencka zdecydowaliśmy się się zorganizować konferencję w Amsterdamie! Jesteśmy bardzo dumni z ‘bycia pierwszymi’ w tym kraju i w przyszłych latach planujemy dalej rozwijać naszą obecność w Niderlandach! – mówi Antek Dziwura, Project Leader Poland 2.0 22/23.

Warto podkreślić, że od pierwszej edycji konferencji, partnerem strategicznym Poland 2.0 jest Boston Consulting Group.

Inicjatywa Poland 2.0 to nie tylko konferencja. Co roku Fundacja organizuje program ambasadorski Edu 2.0 ułatwiający licealistom aplikację na uczelnie zagraniczne, platforma stażowa  Work 2.0 dla studentów chcących rozwijać swoją karierę w startupach i przedsiębiorstwach technologicznych oraz podcast #NOMAD, oferujący rozmowy z inspirującymi przedsiębiorcami zmieniającymi polski rynek.

Konferencja Poland 2.0 Summit powróci do Warszawy we wrześniu tego roku organizując swój główny, dwudniowy event w samym centrum Polski. Więcej informacji na temat warszawskiej konferencji pojawi się już wkrótce!


MamStartup objął patronatem wydarzenie Poland 2.0 Summit